Jakie zastosowanie posiadają wyświetlacze TFT w przemyśle?

TFT to cienkowarstwowy tranzystor, który posiada zastosowanie przede wszystkim w kolorowych wyświetlaczach LCD z matrycami aktywnymi. Mają powszechne zastosowanie w przemyśle, gdzie dają możliwość pracy nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Wyświetlacz TFT w różnych dziedzinach przemysłu i jego zalety

Uzyskiwany w tego typu wyświetlaczach ekran daje możliwość uzyskania wysokiej jakości obrazu np. w notebookach i monitorach komputerowych. Tego typu technologia posiada zalety, w tym przede wszystkim niewielką grubość i masę urządzenia końcowego, a także mały pobór energii elektrycznej.

W zakresie atutów rozwiązania jakim jest wyświetlacz TFT wskazuje się również na niewysoki koszt samej produkcji oraz coraz częściej spotykane powłoki antyrefleksowe. Wpływają one na jakość pracy poprzez poprawę czytelności obrazu.

Inne zalety technologii TFT LCD

Tego typu technologia nieustannie rozwija się, co sprzyja dostępności coraz bardziej innowacyjnych i komfortowych produktów. Obecnie za innowacje na rynku uważa się takie rozwiązania jak np. OFET i OTFT. Są w nich wykorzystywane jako półprzewodniki substancje organiczne, co daje szansę na szerokie zastosowanie wyświetlaczy elastycznych.

Rozwiązania korzystające z tranzystorów cienkowarstwowych są skierowane głównie dla rozwijających się dziedzin przemysłu, stawiających na innowacje.

Rozwiązania dla przemysłu i biznesu

TFT w ofertach przemysłowych zwracają uwagę takimi produktami jak np. OFET i OTFT. To model rozwijającej się technologii, która znajduje coraz większe zainteresowanie. Obecnie za istotny parametr nowoczesnych ekranów przyjmuje się też podwyższenie jasności. Dzięki temu urządzenia z takimi wyświetlaczami można umieszczać także na otwartej przestrzeni z dużym natężeniem promieni słonecznych.

Innowacyjne rozwiązania znacząco usprawniają pracę i powodują, że można uniknąć problemów z odczytaniem prezentowanej treści. Nie ma też problemów z wyblakłymi kolorami, co dotyczy ciemniejszych ekranów. Wszystkie modele innowacyjnych wyświetlaczy TFT LCD dostępne są w standardowym zakresie rozmiarów. Dzięki temu możliwe jest połączenie komfortu pracy z prostotą i wygodą obsługiwania takich urządzeń na co dzień w zakładach przemysłowych, firmach handlowych i innych branżach przemysłu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here