Paragwaj – wycieczki po najciekawszych rejonach Ameryki Południowej

0
2886

Każdy, kto marzy o podróży do egzotycznych i energicznych miejsc, powinien wybrać się do Paragwaju. To małe państwo Ameryki Południowej położone obok Brazylii, dostarcza wielu wrażeń, wyzwań i refleksji. Jest dla Europejczyków okazją do otwierania się na nową kulturę i przeżycie niezapomnianych doświadczeń. Wiele podróżujących tam osób, opowiada później o miłości „od pierwszego wejrzenia”. Uwagę przyciąga duża ilość zwierząt (w tym tropikalnych ptaków) oraz zielonych parków, pełnych cudów natury. Obserwowanie i poznawanie życia mieszkańców umożliwia przyjęcie innej perspektywy na świat. Do wyjazdu zachęca także architektura i niskie ceny. Paragwaj zajmuje pozycję lidera wśród najtańszych regionów na ziemi. Chociaż droga jest daleka, po jej pokonaniu odkryjemy wiele światowych skarbów.

CIUDAD DEL ESTE – MIASTO NA WSCHODZIE PARAGWAJU

Miasto Ciudad del Este leży we wschodniej części kraju i słynie m.in. z katedry św. Błażeja patronującego osobom z chorobami gardła, języka i jamy ustnej. Świątynie stworzono na wzór arki – projekt od początku symbolizował schron przeznaczony dla człowieka. Życie religijne ma dla Paragwajczyków bardzo ważne znaczenie, dlatego warto zainteresować się miejscami kultu – dzięki temu możemy całkowicie zgłębić kulturę państwa. Przez Ciudad del Este przebiega także międzynarodowy most przyjaźni. Jest to rodzaj mostu drogowego, który prowadzi do miasta Foz do Iguacu w Brazylii. Droga przez most odsłania piękne krajobrazy i panoramy. Pod mostem przepływa rzeka Parana, która ma długość aż 1320 kilometrów i jest uznawana za najdłuższą w Ameryce Południowej. Atmosfera sprzyja też wyjazdom romantycznym, planowanym np. jako formę podróży poślubnej.

BUENOS AIRES

Paragwaj graniczy też z Argentyną, dlatego będąc w tym kraju, nie sposób nie odwiedzić sąsiadów. Wycieczka do stolicy – Buenos Aires, będzie kolorowym i dynamicznym doświadczeniem. Warto udać się do La Boca – miejsca, w którym znajduje się m.in. artystyczna ulica Caminito z zachwycającą architekturą domów przy wodzie oraz stadion piłki nożnej La Bombonera. W Caminito spotkamy wiele sławnych i rozpoznawalnych osób. Buenos Aires zaprasza też na historyczny plac Plaza de Mayo (z ratuszem i katedrą metropolitalną) – wygospodarowanie czasu na spacer, odpoczynek, smakowanie kawy i słodkości w prowadzonych kawiarniach, zrelaksuje i zainspiruje każdą osobę, niezależnie od kraju pochodzenia. Panująca estetyka świetnie wypadnie na zdjęciach i filmach, które przywieziemy jako pamiątkę z podróży.

RIO DE JANEIRO I GORĄCA PLAŻA COPACABANA

Wspomnianym mostem przyjaźni dotrzemy do gorącej, kojarzonej z karnawałem Brazylii. Paragwaj – wycieczki z biurem podróży dają możliwość odwiedzenia też sąsiednich rejonów. Najsłynniejsza, piaszczysta plaża Copacabana stanie się azylem dla wszystkich sympatyków kąpieli, opalania się i uprawiania sportów plażowych. Copacabana jest też przestrzenią koncertową i animacyjną. To właśnie tam odbywają się koncerty, spotkania, konferencje i wielogodzinne zabawy. Będąc w Brazylii warto także udać się na spacer nad rzekę Iguazu. Doświadczymy tam kontaktu z przyrodą, która w cudowny sposób objawi swą potęgę – liczne wodospady uwiecznimy na fotografiach i na zawsze zapiszemy w pamięci. W ramach fakultatywnych wycieczek przewidziany jest lot helikopterem – przyglądanie się wodospadom z tej perspektywy rodzi adrenalinę, ale i głęboki podziw. Widok „z lotu ptaka” może okazać się spełnieniem marzeń i wyjątkowym prezentem dla bliskiej osoby. To też świetna szansa na wspólne podróżowanie i świętowanie np. ślubu czy rocznic. Najsłynniejszy wodospad Iguazu jest słyszalny z odległości do 20 kilometrów, a jego szerokość wynosi 2 kilometry. Decydując się na spacery wzdłuż wodospadów, koniecznie zaopatrzmy się w odpowiednią odzież i pielęgnację – wejdziemy w klimat subtropikalny i bardzo wysokie temperatury.

W porównaniu do np. Brazylii, Paragwaj jest bardzo małym państwem. Nie brakuje w nim jednak obiektów do zwiedzania i miejsc do ciekawego spędzenia czasu. W Paragwaju i sąsiednich krajach będziemy mieli okazję na własne oczy zobaczyć np. pumę i jaguary, a kontakt z naturą, wywoła nadprzyrodzone wrażenia i przeżycia, o jakich nie da się opowiedzieć słowami. Zainteresowanie wzbudzi także po prostu mentalność mieszkańców, ich styl życia, poczucie humoru, podejście do wielu spraw i praktykowane zwyczaje. Rejony Ameryki Południowej znane są ze skrajności, silnych kontrastów oraz przekazywania i rozbudzania emocji. Podróżując w tę część świata, otwieramy się na nowe smaki kulinarne, umiejętności łączenia składników i wymianę doświadczeń. Bez obaw możemy dzielić się z mieszkańcami własnymi zdolnościami i pasjami w kuchni, ponieważ otwartość na nowości ze świata jest w Ameryce Południowej bardzo duża. Wyjazd z biurem podróży zapewnia bezpieczeństwo, wysokiej jakości logistykę i zwrócenie uwagi na najważniejsze miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here