kable

We współczesnym budownictwie liczy się nie tylko zapewnienie przyszłym lokatorom wygodnych warunków do mieszkania, ale także efektywność wykorzystania nieruchomości. Dlatego, szczególnie w miastach, powstają budynki o przeznaczeniu mieszkalno-usługowym. W takim przypadku, zazwyczaj dolna część nieruchomości posiada charakter komercyjny. Inwestor powinien zatem zadbać o to, aby cała infrastruktura budynku była dopasowana do potrzeb zwykłych mieszkańców, jak i przedsiębiorców. Ważną rolę pełnią komponenty sieci teleinformatycznych, telefonicznych i światłowodowych.

Okablowanie

Gdy budynek uzyskuje status stanu surowego zamkniętego, przychodzi czas na montaż odpowiedniego okablowania. Zadaniem dewelopera jest takie rozmieszczenie kabli, aby nieruchomość była zarówno bezpieczna, jak i użyteczna. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje kabli, które gwarantują wysoką przydatność budynku dla wszystkich lokatorów. Jeśli inwestorowi zależy na dobrej renomie swojej działalności, warto zakupić dobrej jakości okablowanie. Szeroki wybór produktów proponuje sklep internetowy, którego oferta dostępna jest pod adresem https://unotel.pl/.

W asortymencie sprzedawcy znaleźć można, między innymi:

  • kable UTP, w tym: 5e, 6, 6a, 7-7a,
  • kable FTP,
  • kable wieloparowe,
  • kable zewnętrzne,
  • kable typu linka,
  • kable światłowodowe.

W zależności od rodzaju konkretnej instalacji, w opcji są kable dedykowane do montażu w pionie lub w poziomie. Katalog produktów obejmuje także wyroby, które można zastosować w obiektach objętych uregulowaniami odnośnie reakcji wyrobów budowlanych na oddziaływanie ognia. Trzeba podkreślić, że sprzedawca bardzo dokładnie opisuje konkretne produkty, dzięki czemu można z łatwością wybrać te pozycje produktowe, które są dopasowane do konkretnych potrzeb budynku i jego przyszłych mieszkańców oraz użytkowników.

Szafy rack i akcesoria do szaf rack

Kolejnym ważnym elementem instalacji nowoczesnego budynku mieszkalno-usługowego są szafy rack. Stanowią one pewien rodzaj obudowy dla instalacji elektronicznych i są oparte na konstrukcji stelażowej. Producenci tego typu wyposażenia proponują szafy rack w wersji stojącej lub wiszącej. W grę wchodzą także różne gabaryty szaf. W zależności od potrzeby, można zamówić zarówno wysoką i wąską szafę, jak również szafę szerszą, ale jednocześnie niższą. Co ciekawe, w sprzedaży dostępne są także szafy rack ze szklanymi drzwiczkami.

Jeśli chodzi o akcesoria do szaf rack, to Unotel.pl proponuje, między innymi: listwy zasilające, panele wentylacyjne, półki rack, organizery kabli, podstawy do szaf rack, zestawy kółek do szaf, profile pionowe, termostaty na szynę, elementy mocujące.

Gniazda i wtyki

Do prawidłowego działania instalacji telefonicznych i teleinformatycznych potrzebne są także takie drobne akcesoria jak gniazda. Godne uwagi są artykuły, które gwarantują szybki i bezproblemowy montaż, np. gniazda firmy Q-LANTEC. Moduły keystone posiadają uniwersalne mocowanie. Dzięki temu można je wykorzystać w panelach krosowych, puszkach podłogowych i natynkowych.

Z kolei jeśli chodzi o wtyki, to dużą popularnością cieszą się produkty marki Alantec. Zapewniają skuteczne połączenie kabli z gniazdami, są łatwe w instalacji, a temperatura ich pracy mieści się w zakresie od -40 do + 60°C.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here