Jednym z etapów zakładania sklepu internetowego, po zarezerwowaniu domeny jest wykupienie odpowiedniego hostingu. Warto dokładnie przeanalizować różne opcje pod kątem potrzeb danego sklepu.

Najtańszy hosting internetowy

Jeśli chodzi o najtańszy hosting to jest nim z pewnością hosting wirtualny. W ramach jego wykupienia wchodzi się w posiadanie panelu, przez który możliwe jest zarządzanie usługą. Jednakże, serwer w takim przypadku dzielony jest z wieloma innymi klientami. Od ich aktywności zależy, jak szybko i sprawnie działa w danej chwili serwer. Z tego też względu, korzystanie z wirtualnych serwerów może być czasem nieco uciążliwe.

Jeśli chodzi o duże sklepy, odwiedzane przez wielu klientów, niewątpliwie nie są one w stanie pracować na zwykłych, wirtualnych hostingach. Po prostu, oferowana moc obliczeniowa jest w tej sytuacji zbyt mała. Poza tym, niewątpliwie duże sklepy internetowe nie mogą sobie pozwolić na to, aby ich strony internetowe padały niespodziewanie w sytuacjach, gdy serwer jest mocno obciążony.

Hosting VPS

Specyficznym typem hostingu wirtualnego jest tak zwany VPS. Tutaj również klient otrzymuje dostęp do dzielonego serwera, jednak ma on zapewnioną pewną określoną moc obliczeniową, której nie dzieli z nikim innym. Jednakże, moc ta jest ograniczona, dlatego to również nie jest najlepsze ze wszystkich dostępnych rozwiązań.

Serwer dedykowany

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest hosting dedykowany. W takiej sytuacji serwer jest w pełni przeznaczony tylko dla jednego sklepu. Nie ma wątpliwości, że w przypadku największych sklepów, które notują nawet tysiące odwiedzających każdego dnia, posiadanie serwera dedykowanego jest absolutnie niezbędne. Warto też zauważyć, że właściwie tylko te największe sklepy mogą sobie na niego pozwolić, gdyż jest to bardzo drogie rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here