Nowoczesne urządzenia multimedialne w zasięgu Twojej ręki

W obecnych czasach uzasadniona staje się decyzja o inwestycji we własny sprzęt multimedialny. Stworzenie w domu sali kinowej lub koncertowej pozwala na uniezależnienie się od kin, teatrów lub innych dostawców kultury, które jeszcze przez dłuższy czas nie będą mogły prowadzić swojej działalności na dotychczasowych zasadach. Ponadto we własnym domu jesteśmy bezpieczni z punktu widzenia sanitarnego. Poza tym możemy odtwarzać filmy lub muzykę zgodnie z własnymi potrzebami, bez konieczności oglądania reklam i znoszenia nieodpowiedniego zachowania innych użytkowników miejsc publicznych. Poniżej zestawienie sprzętu, którego zakup gwarantuje posiadanie nowoczesnej sali multimedialnej w domowym zaciszu.

Urządzenia służące do projekcji filmów

Gdy chcemy oglądać filmy w kinowej jakości w domu, powinniśmy zastanowić się nad zakupem projektora. Tego typu urządzenie daje pewność wysokiej rozdzielczości, a co za tym idzie czystego, wyraźnego i barwnego obrazu. Współczesne projektory pracują w różnych rozdzielczościach, a dzięki kilku wbudowanym trybom pracy umożliwiają dopasowanie obrazu do potrzeb użytkownika oraz rodzaju oglądanego filmu.

Co ciekawe, zakup projektora powinni przemyśleć nie tylko kinomaniacy, ale również gracze oraz kibice. Wysoka jakość wyświetlanego przez projektor obrazu sprawia, że stajemy się jakby uczestnikami gry lub rozgrywek sportowych.

Obecnie, na podstawowym wyposażeniu projektora znajduje się wbudowane Wi-Fi. Projektory różnić się mogą jednak marką (BenQ, Epson, JVC, Optoma, Sony, ViewSonic), rozdzielczością (Full HD, SVGA, XGA, UHD, 4K), rodzajem zastosowanej technologii (3LCD, D-ILA, DLP, Laser&Led, LCD, SXRD) oraz wielkością i wyglądem (na przykład jasna lub ciemna obudowa).

Urządzenia służące do wyświetlania obrazu

Jednak aby stworzyć we własnym domu profesjonalną salę kinową, potrzebny jest również odpowiedni ekran. Warto wspomnieć, że ekrany różnią się między sobą wyglądem. W sprzedaży są między innymi ekrany na trójnogu, ramowe, rozwijane ręcznie lub elektrycznie.

Ogromną popularnością cieszą się także ekrany do zabudowy sufitowej. Tego typu ekran można zakupić w sklepie AVPoint. To innowacyjne rozwiązanie sprawdza się, gdy w domu nie mamy osobnego pomieszczenia dedykowanego tylko oglądaniu filmów – pasuje zatem idealnie do salonu. Na co dzień obudowa ekranu pozostaje w zasadzie niewidoczna. Ekran zostaje wyeksponowany dopiero w momencie projekcji. Co istotne, sterowanie ekranem może odbywać się za pomocą przełącznika wbudowanego w ścianę lub za pomocą pilota sterowanego radiowo.

Urządzenia służące do odtwarzania dźwięku

Osoby, które są wyczulone na jakość odtwarzanego dźwięku, bez wątpienia doceniają wysokiej jakości urządzenia audio. Urządzenia tego typu obejmuje się następującymi kategoriami:

  • wzmacniacze,
  • amplitunery,
  • kolumny głośnikowe,
  • głośniki instalacyjne,
  • kable głośnikowe,
  • akcesoria do głośników.

Użytkowanie sprzętu w warunkach domowych wymaga co najmniej posiadania odpowiednich głośników. Kupując głośniki, możemy zdecydować się na wolnostojące (na przykład: podłogowe, centralne, subwoofery) lub wbudowane w sufit lub bądź w ścianę. Dla niektórych ważny jest fakt, że głośniki występują w szerokiej gamie kolorystycznej.

Jednak w głośniku tak naprawdę nie jest najistotniejszy jego wygląd zewnętrzny. Zdecydowanie bardziej istotne jest jego wnętrze i zainstalowane podzespoły, ilość decybeli oraz maksymalna moc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here