Fotele dla pracowników biurowych

Spędzasz wiele godzin przy biurku i szukasz wygodnego fotela? A może chcesz zadbać o warunki pracy osób zatrudnionych w twojej firmie? Wybór mebli biurowych ma ogromne znaczenie dla zdrowia człowieka czy też jakości wykonywanych przez niego obowiązków. Z tego powodu warto zadbać o odpowiedni fotel. Sprawdź, o czym należy pamiętać podczas poszukiwań idealnego modelu do twojego biura.

Ergonomia

Jedną z najważniejszych cech mebli biurowych powinna być ergonomia, czyli dopasowanie do potrzeb człowieka. W przypadku fotela oznacza to przykładowo odpowiednio wyprofilowane oparcie, które powinno chronić odcinek lędźwiowy przed nadmiernymi przeciążeniami. Ponadto ważny jest także zagłówek, które z kolei jest odpowiedzialny za wsparcie odcinka szyjnego kręgosłupa. Ergonomiczny fotel biurowy ma po prostu umożliwić pracę w prawidłowej i wygodnej pozycji. Taki model może złagodzić skutki długich godzin spędzonych przed monitorem i zapobiec poważnym problem zdrowotnym. Ważne są też różnego rodzaju udogodnienia.

Regulacja

Wygodny i ergonomiczny fotel powinien umożliwiać regulację poszczególnych części. W ten sposób można dopasować mebel do własnych preferencji. Niemal standardem jest opcja ustawienia wysokości siedziska. Ponadto w wielu modelach można dostosować głębokość siedziska poprzez regulację odległości od oparcia, uwzględniając wzrost i sylwetkę. Ważna jest także możliwość regulacji kąta pochylenia oparcia. Często można spotkać się ze specjalnymi blokadami, które zapewniają zachowanie konkretnej pozycji oparcia. Przydatne mogą okazać się też funkcje regulacji podłokietników i zagłówka.

Design

Na jakość pracy może wpływać również design fotela biurowego. Wykonywanie obowiązków może być znacznie przyjemniejsze, jeśli wybrany model odpowiada poczuciu estetyki czy też pasuje do pozostałych elementów wyposażenia. W ofercie sklepu online ActiveShop można liczyć na szeroki wybór kolorów i stylów wygodnych foteli biurowych. Ponadto podczas zakupów warto pamiętać o tym, żeby wygląd mebli odpowiadał charakterowi firmy, czyli np. był ekskluzywny czy też nowoczesny. Dotyczy to zwłaszcza biur, które są odwiedzane przez klientów i partnerów biznesowych.

Jakość

Zakup fotela biurowego często oznacza niemały wydatek. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na jakość wybranego modelu. Solidny produkt z wysokogatunkowych surowców posłuży znacznie dłużej niż wersja z przeciętnej klasy materiałów. Co więcej, starannie wykonany fotel może długo zachować estetyczny wygląd. Może zatem okazać się, że nieznacznie droższy model będzie wymagał wymiany np. dopiero po kilku latach, a nie np. po roku intensywnego użytkowania.

Cena

Przedsiębiorczość w dużej mierze polega na podejmowaniu trafnych decyzji zakupowych. Choć dobrej jakości fotel jest zazwyczaj droższy niż mniej solidne modele, to jednocześnie nie należy za niego przepłacać. Warto przyjrzeć się dokładnie ofertom poszczególnych marek i wybrać produkt zapewniający najlepszy stosunek jakości do ceny, zamiast płacić po prostu za logo znanej firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here