Pudełka pięciowartwowe

Kartony pięciowarstwowe doskonale sprawdzą się podczas wysyłki ciężkich i dużych przedmiotów. Ich konstrukcja jest wytrzymalsza od opakowań z tektury 3- warstwowej. To popularne i cenione rozwiązanie w sprzedaży wysyłkowej.

Charakterystyka pudełek pięciowarstwowych

W produktach tych zastosowano aż pięć warstw tektury, którym zawdzięczają one swoją wyjątkową wytrzymałość. Kartony 5- warstwowe charakteryzują się odpornością na uszkodzenia mechaniczne, nie grozi im więc rozdarcie w czasie transportu. Właśnie dlatego nadają się do wysyłki ciężkich i dużych towarów, które dotrą do odbiorców w nienaruszonym stanie.

Co ważne, im większa gramatura i „grubość”tektury, tym większa wytrzymałość na obciążenia oraz izolacja od czynników zewnętrznych. Warto też podkreślić, że kartony wykonane z 5 warstw są łatwe do złożenia i dostępne w wielu wymiarach, które można bez trudu dopasować do rozmiarów wysyłanych przedmiotów. W sprzedaży znajdują się też duże kartony z przeznaczeniem na palety.

Kartony pięciowarstwowe – zastosowanie

Jeśli chcemy wysłać towar o dużej wadze, wówczas kartony z 3 warstw tektury mogą okazać się niewystarczające. Pomimo tego, że są dosyć wytrzymałe i trwałe, to jednak mogą nie stanowić odpowiedniej ochrony dla wielkogabarytowych i ciężkich przesyłek. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest postawienie na pudełka pięciowartwowe. To dobry wybór w przypadku takich przedmiotów jak np.:

  • części zamienne pojazdów,
  • sprzęty AGD i RTV (np. telewizory, laptopy, monitory, ekspresy, mikrofalówki ),
  • książki,
  • zastawy stołowe,
  • delikatne ozdoby i dzieła sztuki,
  • sprzęty do treningów siłowych,
  • lampy,
  • mniejsze meble.

Co ważne, można z nich skorzystać także przy wysyłce na europalecie, co jest ich niewątpliwą zaletą. To pudełka o wszechstronnym zastosowaniu, które ochronią przed zniszczeniem ciężkie, duże, jak i mniejsze i delikatne przedmioty.

Dlaczego warto wybrać pudełka z tektury pięciowarstwowej?

Tektura składająca się z 5 warstw używana jest zwłaszcza przy produkcji wielkogabarytowych opakowań zbiorczych. Kartony 5-warstwowe idealnie sprawdzą się do przechowywania oraz transportowania cięższych towarów. Ponadto zapewniają one dobrą amortyzację i ochronę dla lżejszych, lecz podatnych na uszkodzenia towarów.

Dzięki zastosowaniu takiej tektury można uniknąć stresujących sytuacji jak na przykład dotarcie do klienta potłuczonego zamówienia. Co ważne, kartony pięciowartwowe mają dosyć małą masę, co obniża koszty transportu. Trzeba też dodać, że nadają się do wielokrotnego użytku.

Złe zabezpieczenie ciężkiej przesyłki może skutkować jej zniszczeniem i poniesieniem przez firmę strat. Aby uniknąć takich sytuacji, warto sięgnąć po wytrzymałe kartony z 5 warstw tektury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here