Rodzaje reklamy zewnętrznej

Reklama jest integralną częścią działań promocyjnych. Nie da się ukryć, że dziś istnieje wiele sposobów na skuteczne wypromowanie swojej marki, produktu czy usługi. Jednak jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest wciąż reklama zewnętrzna. Przyciągające wzrok i kolorowe banery, plakaty czy billboardy zachęcają przechodniów do zapoznania się z ofertą i jeszcze bardziej skłaniają do zakupu prezentowanego produktu lub skorzystania z danej usługi.

Reklama zewnętrzna – co to jest?

Reklama zewnętrzna często określana jest jako outdoor lub OOH (out of home). Jak sama nazwa wskazuje oznacza to, że reklamy są umieszczane poza miejscem zamieszkania konsumenta. Głównym zadaniem tego typu reklamy jest dotarcie do jak najszerszego grona potencjalnych klientów.
Nośniki reklamowe wszelkiego rodzaju umieszczane są najczęściej w przestrzeniach publicznych takich jak budynki, ulice, promenady czy środki transportu publicznego. W takich sytuacjach reklamy mają większe szanse na wyświetlenie się aktywnym konsumentom – osobom, które nie tylko wykazują zainteresowanie określoną marką lub usługą, ale także dzielą się swoją wiedzą z innymi. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że reklama zewnętrzna na stałe wpisała się w krajobraz nie tylko miast, ale i małych wsi, bowiem tablice reklamowe można spotkać w każdym miejscu. Reklama zewnętrzna przyciąga uwagę przechodniów, czyniąc ich natychmiast rozpoznawalnymi dla reklamowanej marki lub usługi.

Reklama wielkoformatowa

Najpopularniejszą formą reklamy zewnętrznej jest niewątpliwie reklama wieloformatowa. Ze względu na bardzo duże gabaryty (ponad 100 m2) najczęściej umieszczane są one na ścianach budynków, rusztowaniach lub innych wielkopowierzchniowych obiektach użyteczności publicznej. Reklamy wielkoformatowe recevent  można wykonać z siatki lub winylu. Ze względu na działanie czynników zewnętrznych, jak promienie słoneczne, deszcz lub wiatr, warto skorzystać z wysokiej jakości i trwałych materiałów. Dzięki temu plakat nie zostanie uszkodzony przez zmieniające się warunki pogodowe.

Billboard

Billboardy to wielkoformatowe panele wykorzystywane głównie w reklamie zewnętrznej. Istnieje wiele rodzajów billboardów. Największą popularnością cieszą się plakaty ścienne (montowane na elewacje), które są ruchome i mocowane do podłoża. Istnieją też mobilne billboardy, które można łatwo przenieść w inne miejsce. Są balastowane i nie wymagają pozwoleń na budowę. Billboardy są najczęściej instalowane w miejscach publicznych o dużym natężeniu ruchu, gdzie codziennie przemieszcza się duża ilość osób. Na rynku istnieje firm oferujących wynajem nośników OOH.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here