Nie ma wątpliwości, że internet daje możliwość rozkręcenia biznesu osobom, które z wielu powodów nie są w stanie zrobić tego w sposób tradycyjny. Między innymi warto wspomnieć o dropshippingu, który pozwala na łatwy handel poprzez sklep internetowy.

Co to jest dropshipping?

Jest to forma współpracy sklepu z hurtownią. Polega na tym, że hurtownia nigdy nie wysyła żadnych towarów do sklepu, lecz po wiadomości o złożonym zamówieniu wysyła je od razu do klientów.

Zalety dropshippingu

Wydaje się, że rozwiązanie o którym mowa ma szereg zalet. Przede wszystkim, założenie i prowadzenie sklepu internetowego staje się dzięki niemu tańsze. Chodzi o to, że nie trzeba kupować ani wynajmować magazynu. Jeśli chciałoby się samodzielnie przechowywać cały asortyment, w zasadzie niezależnie od rodzaju sprzedawanego produktu potrzebny byłby z pewnością duży magazyn, generujący również wysokie koszty.

Nie trzeba także martwić się dostawą produktu, ani opłacać ludzi, którzy by się nią zajmowali, jeśli korzysta się z dropshippingu. Wszystkim zajmuje się bowiem hurtownia.

Jak zacząć?

Na początek trzeba oczywiście znaleźć hurtownię, która oferuje dropshipping. Niestety, może nie być to wcale szczególnie proste. Chodzi o to, iż w Polsce usługa ta jak na razie nie jest jeszcze bardzo popularna. Nie oznacza to jednak, że nie ma w ogóle hurtowni, które zajmują się dropshippingiem.

Czy dropshipping ma wady?

Rzecz jasna, dropshipping nie jest idealnym rozwiązaniem, pomimo iż ogólnie wydaje się ciekawy i wart uwagi. Rzecz w tym, że korzystając z tego rozwiązania jest się w zasadzie całkowicie uzależnionym od jednej hurtowni, z którą podpisało się umowę. Dlatego też, jeśli w hurtowni tej pojawią się problemy, pojawią się one również w sklepie internetowym. Z tego też względu, o ile dropshipping na początku jest bardzo dobrym rozwiązaniem, o tyle wraz z rozwojem sklepu warto zacząć myśleć o własnym magazynie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here