Zmiana koloru samochodu za pomocą folii 3m

0
1337

Kierowcy coraz częściej decydują się na zmianę koloru swojego auta. Przyczyn tego jest wiele, ale do najważniejszych zalicza się bez wątpienia poprawa estetyki samochodu oraz ochrona lakieru.

Folia czy tradycyjny lakier?

Do wyboru istnieją dwie alternatywy – lakierowanie akrylowe oraz popularne w ostatnich latach folie, które z powodzeniem aplikuje się poprzez naklejanie lub z użyciem sprayu. Nie ulega wątpliwości, że zanim zdecydujemy się na zmianę koloru karoserii warto rozważyć, który ze sposobów jest dla nas bardziej korzystny pod względem funkcjonalności i oczywiście finansowo.

W podstawowej wersji, zmiana koloru auta za pomocą folii zajmuje ok. 3-4 dni roboczych przy czym czas ten obejmuje demontaż części nadwozia, a także gruntowne przygotowanie karoserii do aplikacji nowego koloru. Od chwili zakończenia oklejania do momentu opuszczenia warsztatu, powinno upłynąć co najmniej 24 godziny. Jest to niezbędne dla prawidłowego przyklejenia folii i całkowitego wyschnięcia kleju. Sposobem na błyskawiczną zmianę koloru nadwozia, jest zastosowanie folii w sprayu czyli gumowej powłoki, którą nakłada się używając pędzla, poprzez zanurzenie danego elementu albo tradycyjną metodą natryskową.

Funkcjonalność i nowoczesny wygląd

Zmiana koloru lakieru za pomocą folii to obecnie najpopularniejszy sposób na to, aby nadać pojazdowi zupełnie nowy wygląd. Można dzięki temu z powodzeniem ukryć różnego rodzaju odpryski i zadrapania. Co więcej, specjalistyczne firmy, które zajmują się profesjonalnym oklejaniem nadwozia, oferują niesamowicie bogatą gamę folii. Do wyboru są nie tylko różne kolory, ale również folie o strukturze matowej, chromowanej, perłowej, a nawet zmieniające barwę pod wpływem kąta padania światła.

Stosowanie folii na bez wątpienia wiele plusów. Największym z nich jest ochrona oryginalnego lakieru przed czynnikami mechanicznymi typu rysy czy zadrapania. Prawidłowo położona folia stanowi także fantastyczną zaporę dla promieni UV, które są przyczyną blaknięcia i matowienia lakieru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here