wzór CV

Poszukiwanie pracy najlepiej rozpocząć od stworzenia dobrego CV. Curriculum Vitae to najważniejszy dokument jakim będziemy posługiwać się w procesie rekrutacji. Dobrze skonstruowane CV musi być z jednej strony czytelne, przejrzyste i logiczne, a z drugiej musi się wyróżniać i pokazywać nasze indywidualne cechy. Stworzenie dobrego CV jest nie lada wyzwaniem. Można to oczywiście zrobić pracując na prostym edytorze tekstu i używając jego podstawowych funkcji, jednak może się to okazać niewystarczające.

Jak stworzyć idealne CV?

W internecie można, na różnych stronach, znaleźć darmowe wzory CV. Dzięki nim osoby, które nie mają pomysłu, albo wystarczających umiejętności, aby samemu stworzyć CV, mogą skorzystać z gotowych projektów. Sam wzór CV to jednak zbyt mało. Aby stworzyć rzeczywiście interesujący i ciekawy dokument rekrutacyjny musimy zachować pewne zasady. Pierwszą rzeczą jest zastanowienie się na jakie stanowisko będziemy składać aplikację. W różnych branżach wymagane są inne umiejętności i doświadczenie, ale również inaczej spogląda się na CV. Inne trzeba zrobić szukając pracy w branży reklamowej, inne do administracji, a jeszcze inne do pracy w przemyśle. Jeśli już na tym etapie kręci nam się w głowie i nie wiemy co i jak zrobić, to najlepiej zajrzeć na www.aplikuj.pl/CV/wzory-cv/. Na tej stronie można znaleźć nie tylko ciekawe i oryginalne wzory CV, ale przede wszystkim sporo przydatnych informacji na temat jak je najlepiej przygotować.

Przeczytaj też: http://di.com.pl/wzory-cv-dostosowane-do-branzy-sprawdz-co-powinny-zawierac-65246

Wzór CV

Na www.aplikuj.pl mamy wręcz gotowy przewodnik do tworzenia dobrego CV. Zaczynamy od umieszczenia podstawowych i najważniejszych informacji o kandydacie. Są to oczywiście dane osobowe i kontaktowe. Dopiero później będziemy wpisywać konkretne wykształcenie, doświadczenie zawodowe, czy trochę informacji o naszych zainteresowaniach i pasjach. Układ tych informacji jest opcjonalny. Najczęściej chronologiczny, jednak spotyka się również CV tworzone w układzie funkcjonalnym. Wtedy opisujemy nasze wykształcenie doświadczenie zawodowe wiążąc je z nabytymi kompetencji i umiejętnościami zawodowymi.

Wybierając układ CV pamiętajmy aby zachowane były podstawowe zasady dotyczące przejrzystości i funkcjonalności dokumentu, oraz żeby tworzył on spójną całość. Dopiero kiedy te elementy są dobrze ułożone i skonstruowane pomyślmy o nadaniu naszym dokumentom nieco indywidualnego charakteru i rozpoznawalności spośród innych osób takich papierów. Tworząc swoje CV pamiętajmy też, żeby dostosowane było do współczesnych wymogów prawa. Bardzo ważne jest umieszczenie odpowiedniej klauzuli RODO na samym końcu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here