Zastosowanie technologii RFID

Współczesne przedsiębiorstwo potrzebuje nowoczesnych i niezawodnych rozwiązań, które zapewnią sprawną i szybką identyfikację obiektów przy pomocy fal radiowych. Technologia RFID znajdzie swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy efektywna praca.

Wydajne urządzenia RFID

Czytnik RFID to bez wątpienia jedno z najczęściej używanych urządzeń stosowanych w centrach logistycznych, produkcji czy handlu. Wyposażony w nowoczesną technologię przepływu danych przy pomocy fal radiowych działa na różnych pasmach częstotliwości począwszy od niskiego przez wysokie aż do ultra wysokiego.

Warto zaznaczyć, że technologia ta pozwala zarejestrować produkt bez wyjmowania go z półki, dzięki czemu przyśpiesza pracę. Dodatkowym atutem RFID jest możliwość odczytania produktu z dużych odległości bez konieczności liczenia całej partii produktów jak w przypadku technologi kodów kreskowych.

Zastosowanie i zalety nowoczesnej technologi

Niezależnie od tego, czy jesteśmy na początku budowania marki, czy działamy prężnie na rynku od wielu lat, powinniśmy postawić na rozwój poprzez zastosowanie najnowszej technologi. Czytnik RFID stosowany w branży hotelarskiej pozwoli skrócić czas inwentaryzacji obiektu nawet do dwóch godzin, a pracownicy będą mogli skupić się na innych zadaniach, co pozwoli zwiększyć wydajność ich pracy i zaoszczędzić pieniądze firmy. Hotel stosujący technologię RFID będzie miał pełną kontrolę nad swoim majątkiem, ponieważ chipami możemy oznakować wszystkie elementy wyposażenia, począwszy od tekstyliów przez odzież roboczą aż po meble i sprzęt AGD.

RFID znajdzie swoje zastosowanie również w szpitalach, gdzie przepływ informacji oraz zarządzanie zasobami ludzki jest najbardziej pożądane, aby zapewnić jak najlepszą pracę danego oddziału. Jak wiemy, sprzęt medyczny szpitalu nie ma stałego miejsca i niekiedy lekarze, aby wykonać badanie, muszą szukać aparatury rozmieszczonej na dużych powierzchniach. Szpital przy pomocy czytnika RFID z łatwością może namierzyć lokalizację przyrządu, dzięki czemu skróci czas udzielenia pomocy. Opaski na nadgarstek dla pacjenta zawierające tag RFID zwiększą bezpieczeństwo chorych, a także pozwolą personelowi śledzić ich aktualną lokalizację i reagować, jeżeli osoba niepożądana wchodzi w strefy dla niej niedostępne.

Każde przedsiębiorstwo, które chce skrócić czas wykonywania inwentaryzacji lub mieć pod kontrolą swoich pracowników powinno zastosować czytniki RFID. Można w ten sposób ograniczyć straty wynikające z kradzieży lub uszkodzeń mienia. W przypadku placówek medycznych technologia ta umożliwia dokładniejsze ewidencjonowanie zasobów szpitala.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here