Jednym ze sposobów na zarabianie pieniędzy w internecie jest z pewnością prowadzenie własnego bloga. Niektórzy zarabiają na tym naprawdę duże pieniądze, pozwalające stworzyć z pisania bloga pracę na pełen etat. Jednakże, nawet mniej popularni blogerzy przeważnie zarabiają co najmniej kilkaset złotych na miesiąc.

Gdzie założyć bloga?

Niewątpliwie, najpopularniejszą platformą, na której zakłada się blogi jest WordPress. Jest to platforma czytelna, łatwa w obsłudze. Jest również bardzo intuicyjna oraz pozwala na wykorzystanie szeregu przydatnych wtyczek.

Ważną kwestią jest z pewnością wybór odpowiedniej domeny, na której będzie się tworzyło bloga w WordPress. Rzecz w tym, aby była ona profesjonalna. Najlepiej, jeśli w domenie znajduje się nazwa firmy.

Jak pisać na blogu?

Obecnie powstają niezliczone ilości blogów. Oczywiście, nie wszystkie odnoszą sukcesy. Jak więc pisać, aby odnieść sukces?

Wydaje się, że istotne jest zwięzłe, jak najbardziej przystępne pisanie na blogu. Chodzi o to, ażeby odbiorca nie musiał przesadnie się skupiać na czytanej treści, lecz aby w krótkim czasie otrzymał odpowiedzi na nurtujące go pytania. Ważne są ponadto również zachęcające tytuły, sugerujące, że w treści znajdują się praktyczne, konkretne informacje.

Niewątpliwie, nie bez znaczenia jest też forma tekstu. Ażeby był on przejrzysty musi być podzielony na akapity i zawierać śródtytuły. Oczywiście, konieczna jest również poprawność ortograficzna i gramatyczna.

Promocja bloga

Najlepszą promocją bloga jest ciekawa treść. Jeśli blog jest interesujący, to promują go sami jego odbiorcy. Ponadto, ważna jest z pewnością również optymalizacja pod kątem SEO, czyli wyszukiwania w internecie. Można nad nią popracować chociażby przy użyciu wtyczki SEO do WordPress, ale również przez umieszczanie na stronie odpowiednich treści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here