Podstawą dobrze działającego sklepu internetowego jest z pewnością oprogramowanie. Które z nich jednak warto wybrać? Jakie oprogramowanie do obsługi sklepu jest najlepsze?

Darmowe oprogramowania do prowadzenia sklepu

Warto z pewnością zwrócić uwagę na darmowe oprogramowania. Nie trzeba za nie płacić, jednak nie posiadają one wszystkich funkcji, w które wyposażone są płatne programy. Niemniej jednak, często za dosyć niewielką opłatą, do darmowych programów można dokupywać poszczególne funkcje. Wydaje się, że zakładając pierwszy, niewielki sklep jak najbardziej można skorzystać z tego typu oprogramowania.

Przykładem darmowego oprogramowania do sklepów internetowych jest Magneto. Jest to stosunkowo dobrze wyposażone oprogramowanie, jak na to, że jest całkowicie darmowe. Korzysta z niego obecnie wiele sklepów internetowych, gdyż jest to oprogramowanie nie tylko funkcjonalne, ale również bardzo sprawnie działające.

Płatne oprogramowanie do sklepów

Tego typu oprogramowania są już zdecydowanie lepiej wyposażone, posiadają więcej funkcji i działają sprawniej. Jeśli zaś chodzi o ceny, są one zróżnicowane.

Jednym z popularniejszych tego typu oprogramowań jest z pewnością Shoper. Oprogramowanie to oferuje użytkownikom więcej niż 250 funkcji. Nie ma więc wątpliwości, że bez problemu można nim obsłużyć nawet największy sklep internetowy. Co więcej, obsługa oprogramowania Shoper jest prosta i bardzo intuicyjna.

Oprogramowanie dedykowane

Z pewnością, najlepszym rozwiązaniem jest zawsze zamówienie oprogramowania dedykowanego. Jest to oprogramowanie od początku do końca pisane z myślą o danym sklepie internetowym. Posiada funkcje niezbędne ze względu na profil działalności sklepu i jest do niego dostosowane pod każdym względem. Niemniej jednak, rozwiązanie to jest także zdecydowanie najdroższe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here