Kursy walut w kantorach internetowych są znacznie korzystniejsze niż w kantorach tradycyjnych albo w bankach. Wystarczy wejść na stronę kantorbox.pl (jedną z wielu porównywarek kantorów), by się o tym przekonać.

Okazuje się, że spread w kantorach internetowych dla najpopularniejszych walut (euro, dolara, funta, i franka) w e-kantorach waha się na poziomie 0,4-0,6%. W tym samym czasie spready w kantorach stacjonarnych dla tych samych walut sięgają 1,5-2,0%. Jeśli odwiedzimy stronę spred.pl przekonamy się że spread w bankach wynosi nawet 6-7%. Trzeba zauważyć, że przelicznik walut w internecie jest najlepszy dla najczęściej wymienianych walut. Dlatego spread w kantorach internetowych dla EURO jest najniższy ze wszystkich walut (mniej niż 0,5%).

Okazuje się, że kredytobiorca spłacający kredyt we franku szwajcarskim może w sumie zaoszczędzić kilkanaście a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych – jeśli franki do spłaty rat kredytu kupi e-kantorze a nie w banku, który udzielił kredytu we franku.

Jak można przekonać się na kantorbox.pl albo spred.pl kantory internetowe zapewniają najkorzystniejsze ceny wymiany walut. Dodatkowo klient wymieniający walutę online może dodatkowo zmniejszyć oferowane przez e-kantor kursy walut dla jednostkowej transakcji. W e-kantorach częste są bowiem promocje, istnieje również możliwość negocjowania indywidualnego przelicznika waluty.

Rynek wymiany walut online charakteryzuje się bardzo silną konkurencją. To przyczynia się do tego, że e-kantorach istnieją wyjątkowe korzystne ceny walut. Dodatkowo kantory działające online prześcigają się w różnego rodzaju upustach i promocjach, które mają przyciągnąć klientów. Zajrzawszy na stronę kantorbox.pl możemy się przekonać, że spread w kantorach internetowych może wynieść 0,00% – jest to dość często spotykana oferta wymiana walut bez spreadu dla nowych użytkowników. Zdarzają się też okazyjne kursy w wybranych dniach oraz różnego rodzaju programy lojalnościowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here