Chcąc zaczerpnąć podstawowej wiedzy na temat magazynowania, warto zapoznać się z aktami prawnymi, które regulują dokumentowanie obrotu magazynowego. Do sprawnego magazynowania towarów służą tzw. dokumenty magazynowe. Dzielą się one na dwie kategorie, ze względu na kierunek przepływów towarów. Są to mianowicie: dokumenty przychodowe oraz dokumenty rozchodowe. Na rynku istnieją jednak specjalne programy magazynowe, które ułatwiają sortowanie poszczególnych akt oraz usprawniają samo magazynowanie.

Rodzaje dokumentów magazynowych

Wśród dokumentów przychodowych wyróżnia się dokumenty: PZ (przyjęcie zewnętrzne), PW (przyjęcie wewnętrzne), ZW (zwrot wewnętrzny), MM (przesunięcie międzymagazynowe). Do dokumentów rozchodowych zaliczają się natomiast: WZ (wydanie na zewnątrz), RW (rozchód wewnętrzny), a także MM. Dokumenty przychodowe to inaczej dokumenty, których przepływ towarów odbywa się do magazynu, w przeciwieństwie do dokumentów rozchodowych (z magazynu).

Podstawowe funkcje programów do magazynowania

Wysokiej jakości program do magazynowania pozwoli na uporządkowane przechowywanie oraz swobodne zarządzanie tysiącami dokumentów tego typu. Poszukując oprogramowania, które obsługuje dowolną ilość magazynów jednocześnie, warto zaopatrzyć się na przykład w program magazynowy LoMag. Programy do magazynowania są zazwyczaj proste w obsłudze i niezwykle funkcjonalne. Poza kontrolą magazynów oferują także między innymi sporządzanie gotowych raportów z dowolnego dnia lub godziny, które od razu nadają się do druku. Rozważając zakup takiego programu, w pierwszej kolejności warto zapoznać się z wszystkimi jego funkcjami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here