Obecnie klienci mają bardzo łatwy dostęp do produktów finansowych – szybkie kredyty, pożyczki, chwilówki, kredyty bankowe i inne formy finansowania są dla nich dostępne zarówno przez Internet, jak również w placówkach banków i instytucji finansowych. Pomimo coraz większej świadomości finansowej wciąż mają oni obawy przed kredytami. Bardzo często rezygnują ze swoich planów, czego powodem jest strach przede wszystkim przed problemami ze spłatą zobowiązań.

Kredyt = zobowiązania

Polacy najbardziej obawiają się zobowiązań. Cenią sobie niezależność, na którą nie zawsze jednak mogą sobie pozwolić. Pożyczka bądź kredyt wymaga od nich obowiązki opłacania comiesięcznych rat, co powoduje, że ich wydatki są większe. To lęk przed tym, że nie będą w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań powoduje, że rezygnują z różnych form finansowania.

W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest zrealizować swoje plany i marzenia związane z wakacyjnym wyjazdem, remontem, zakupem sprzętu elektronicznego czy też ze zmianą mieszkania. Większość Polaków chociaż raz w życiu zdecydowała się na kredyt lub pożyczkę, nierzadko nawet pomimo obaw i dużego lęku. Pokonujemy go coraz częściej i odważniej.

Rozsądna decyzja

Chcąc zachować ostrożność i jednocześnie dać sobie szansę na realizację swoich marzeń, warto jest skorzystać z usług doradcy finansowego. Jest to osoba nie tylko obiektywna, ale przede wszystkim posiadająca odpowiednią wiedzę na temat poszczególnych instrumentów finansowych i zasad, na jakich funkcjonują. Decyzję jednak musimy podjąć sami. W tym celu należy dokładnie zapoznać się z warunkami umowy poszczególnych instytucji finansowych oraz wybrać najlepsze dla nas warunki. Nie musimy decydować się na duże kredyty. Alternatywą dla nich są szybkie kredyty, które można otrzymać w bardzo krótkim czasie i po dopełnieniu niewielkiej ilości formalności. Ponadto ich kwota jest niska, co jest równoznaczne z mniejszymi ratami, a niekiedy również z możliwością jednorazowej spłaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here