kwarantanna

Każda osoba poddana obowiązkowej kwarantannie w związku z panującą obecnie epidemią koronawirusa musi przestrzegać wyznaczonych zasad oraz skorzystać ze specjalnej aplikacji „Kwarantanna domowa”. Osoby znajdujące się na kwarantannie mają obowiązek zainstalować taką aplikację na swoich smartfonach. Dzięki niej służby sanitarno-epidemiologiczne są w stanie szybko sprawdzić, co dane osoby robią na 14 dniowym „odizolowaniu”. Kwarantanna taka jest obowiązkowa przez 14 dni, dotyczy osób zdrowych, które miały jednak kontakt z chorymi bądź przebywały w kraju objętym epidemią koronawirusa.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/kwarantanna-domowa/

Kwarantanna domowa – aplikacja na telefon

Ludzie poddani kwarantannie powinni przekazać urzędnikom numer telefonu kontaktowego oraz adres pobytu kropka dane trafiają wówczas do systemu, a później do aplikacji. W momencie, kiedy dane trafiają do systemu, osoba objęta kwarantanną dostaję sms-a z informacją o obowiązkowym zainstalowaniu i korzystaniu z aplikacji.

Na początku przychodzi na telefon SMS, a później następuje aktywacja. Jest to bowiem najważniejszy moment. Twoje dane znajdują się wówczas w rządowej bazie i dana osoba może rozpocząć korzystanie z aplikacji. Aplikacja aktywuje się po przybyciu na miejsce odbywania kwarantanny. Pobranie aplikacji zależy od oprogramowania znajdującego się na naszym telefonie. Osoby z Androidem pobiorą ją ze sklepu Google Play, natomiast osoby Korzystając ze smartfona iOS znajdą aplikacje na App store. 

Będąc w sklepie, w polu wyszukiwania wpisujemy po prostu nazwę aplikacji. Aplikacja zostaje aktywowana za pomocą numeru telefonu. Konto zostanie zweryfikowane wprowadzenie kodu otrzymanego sms-em. Po aktywacji aplikacji musimy zrobić sobie selfie, będzie ono zdjęciem referencyjnym. Jeżeli zostaliśmy poddani kwarantannie, to w kolejnych dniach zrobimy kolejne zdjęcia portretowe. Aplikacja będzie porównywała je do pierwszego zdjęcia referencyjnego. Fotograficzne zadania będą przychodziło nam formą sms-ową o różnych porach dnia. 

Na zrobienie zdjęcia będziemy mieli 20 minut. Jeżeli bowiem nie wykonamy takiego zdjęcia, wtedy odwiedzi nas patrol. Policjanci sprawdzam wówczas czy przestrzegane są zasady odbywania kwarantanny. Aplikacja wykorzystuje geolokalizacja oraz system porównywania twarzy. Dodatkowo osoby przebywające na kwarantannie mogą zostać niespodziewanie odwiedzane przez patrol policji. Rządowy służbie przypominają, aby będąc na kwarantannie pilnować naładowania telefonu oraz nie wyciszać dźwięku i powiadomień.

Zobacz też: http://aortamag.pl/zwolnienie-dyscyplinarne/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here