Kolorowy czy przezroczysty case na telefon

Praktycznie każdy nowy smartfon dostępny jest w kilku kolorach. Niektóre z nich cieszą się większą popularnością konsumentów, inne mniejszą. Urządzenia w mniej chodliwych barwach z czasem tanieją, co jest doskonałą zachętą do ich zakupu. Zamawiając smartfon w kolorze, który się nam nie podoba, zawsze możemy ubrać go w barwione etui, w ten sposób maskując jego oryginalny wygląd. Kolorowy case na telefon nie tylko odmieni estetykę urządzenia, ale i zabezpieczy je przed szeregiem zagrożeń.

Zalety kolorowych pokrowców

Podstawową funkcją każdego etui do telefonu jest ochrona urządzenia przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi, zabrudzeniami, amortyzacja wstrząsów i uderzeń, a niekiedy również poprawa wygody i pewności chwytu, co przekłada się na większy komfort obsługi smartfona. W przypadku kolorowych wersji pokrowców ich dodatkowym atutem jest również możliwość modyfikacji wyglądu urządzenia. Wystarczy ubrać telefon w kolorowy, zdobiony oryginalnym motywem graficznym lub uzupełniony humorystycznym napisem case na telefon, by w diametralny sposób odmienić estetykę urządzenia i nadać mu bardziej wyrazisty charakter. W sprzedaży znajdziemy wiele wersji kolorystycznych pokrowców. Możemy również zamówić nakładkę zdobioną oryginalnym motywem graficznym, a nawet przygotować model zadrukowany wybraną przez siebie fotografią. Etui na zamówienie nie jest znacząco droższe od klasycznego pokrowca, a zapewnia możliwość głębokiej personalizacji każdego smartfona.

Zalety pokrowców transparentnych

Użytkownik, który nie chce zbyt mocno ingerować w oryginalny wygląd telefonu, powinien zdecydować się na pokrowiec transparentny. Przezroczysty case na telefon pełni taką samą funkcję ochronną, jak każdy inny model elastycznego etui, ale nie zasłania oryginalnej obudowy. Wielu producentów telefonów oferuje tego typu pokrowce wraz z urządzeniem, zachęcając do ich użytkowania w celu zminimalizowania ryzyka szybkiego porysowania oryginalnej obudowy. Transparentne etui na smartfon chroni cenny sprzęt przed zabrudzeniami i rysami. Zwykle zapewnia również dość dobrą amortyzację, a dzięki antypoślizgowym właściwościom tworzywa, z jakiego najczęściej się je produkuje, poprawia jakość i pewność chwytu.

Gdy oryginalny kolor obudowy smartfona nie odpowiada Twoim gustom, możesz go w prosty sposób zmienić, ubierając urządzenie w dopasowany pokrowiec w ulubionym kolorze, ewentualnie zdobiony kolorowym nadrukiem czy napisem. Jeśli jednak nie chcesz modyfikować oryginalnego wyglądu urządzenia, a jedynie zależy Ci na jego zabezpieczeniu przed uszkodzeniami, przezroczysty case do telefonu będzie lepszym wyborem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here