Bezpieczna przesyłka w branży e-commerce

Sprzedaż towarów na odległość wiąże się z ryzykiem uszkodzenia zakupionego przez klienta produktu w trakcie transportu. Za powstałe w ten sposób uszkodzenia w większości przypadków – zgodnie z obowiązującymi przepisami – będzie odpowiadał sprzedawca. Dlatego wchodząc do branży e-commerce, warto pamiętać o wyborze właściwych opakowań. Dzięki nim można uniknąć przykrych konsekwencji. Szeroki wybór opakowań pozwala właściwe zabezpieczać paczki na czas transportu. Kluczowe pozostaje dostosowanie rodzaju opakowania do konkretnego produktu. Pod uwagę należy wziąć między innymi jego kształt, wielkość, wagę oraz podatność na uszkodzenia na skutek działania takich czynników jak niskie i wysokie temperatury, drgania, wstrząsy, wilgoć itp.

Kartony tekturowe

Najpowszechniej stosowanym opakowaniem są kartony tekturowe. Dostępne na stronie https://E-hurtownia-opakowan.pl w różnych rozmiarach, mogą zostać dostosowane do wielkości konkretnego przedmiotu. Opakowania tekturowe wymagają jednak zastosowania dodatkowych materiałów. Konieczna jest solidna taśma klejąca, która pozwoli zabezpieczyć paczkę przed przypadkowym otwarciem. Ważny jest również wypełniacz do paczek. Stosujemy go przede wszystkim tam, gdzie zachodzi ryzyko uszkodzenia przedmiotu. W niektórych przypadkach można zdecydować się na wysyłkę produktu bez wypełniacza. Taką podróż z powodzeniem powinny znieść książki i odzież. Jeśli jednak wysyłamy sprzęt elektroniczny, wtedy zdecydowanie lepiej już zastosować wypełniacz.

Koperty bąbelkowe

W przypadku wysyłki nieco mniejszych przedmiotów można wykorzystać koperty bąbelkowe. Ich zaletą jest to, że nie wymagają stosowania taśmy klejącej i wypełniaczy do paczek. W niektórych przypadkach dla lepszego efektu można wykorzystać dwie koperty, wkładając jedną w drugą. Koperty bąbelkowe dzięki dwóm warstwom (papierowa koperta i wyściełająca ją od wewnątrz folia bąbelkowa) gwarantują doskonałą ochronę. W taki sposób można zabezpieczać nieduże i kruche oraz podatne na uszkodzenia na skutek wstrząsów i drgań przedmioty. W kopertach bąbelkowych wysyła się między innymi biżuterię oraz drobną elektronikę.

Tuby wysyłkowe

Zdarza się jednak, że ani kartony tekturowe, ani koperty bąbelkowe nie pozwolą na właściwe zabezpieczenie przedmiotu. Odpowiednie natomiast będą tuby wysyłkowe. To w nich transportuje się takie produkty jak ścienne kalendarze, mapy, czy inne wielkoformatowe wydruki. Tuby, podobnie jak bąbelkowe koperty oraz kartony tekturowe, dostępne są w różnych rozmiarach.

Wypełniacze do paczek

Warto wspomnieć też o wypełniaczach do paczek, choć tych nie stosuje się samodzielnie, ale w połączeniu z innymi opakowaniami, najczęściej kartonami. Znajdziemy ich na rynku całe mnóstwo. Od niewielkich chipsów i wypełniacza typu skropak, po folię bąbelkową i poduszki powietrzne. Ich wybór warto uzależnić od rodzaju produktu. Folia bąbelkowa może posłużyć nie tylko do wypełniania pustych przestrzeni pomiędzy ścianką opakowania a produktem, ale także do owijania przedmiotu, dzięki czemu amortyzuje wstrząsy.

Pakowanie przedmiotów w branży e-commerce jest nie mniej istotne od samej sprzedaży i promocji sklepu internetowego. Jeśli bowiem nie zwrócimy szczególnej uwagi na właściwe zabezpieczanie produktów na czas transportu, może się okazać, że zamiast zysków będziemy liczyć głównie straty wynikające z uszkodzonych przesyłek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here