jaki basen do ogrodu kupić dziecku?

Baseny ogrodowe są uwielbiane przez większość dzieci, zwłaszcza gdy temperatura wzrasta i nadchodzi okres wakacji. Kąpiel w przydomowym basenie jest świetnym pomysłem na ochłodzenie i świetne spędzenie czasu. Jednak aby nasze pociechy mogły się bawić bezpiecznie w basenie i posłużył on im kilka lat, należy dokonać odpowiedniego wyboru.

Rodzaje basenów ogrodowych

Rodzajów basenów dostępnych na rynku jest trzy, każdy jest inny. Czym się różnią od siebie? Wyróżniamy:

  • basen dmuchany, dedykowany jest najmłodszym dzieciom, zazwyczaj do 2-3 roku życia. Ten rodzaj basenu jest najtańszy oraz najmniej trwały. W przypadku, gdy dzieci korzystają z takiego basenu, może on został łatwo przebity. Jego zaletą jest szybkie pompowanie oraz to, że można spuścić z niego powietrze i zabrać ze sobą w każde miejsce, nawet na wakacje.
  • basen rozporowy, jego rozmiar jest zdecydowanie większy, za to ten basen jest bardziej trwały. Podczas, gdy napełniamy ten rodzaj basenu wodą, ścianki basenu są rozpierane przez wodę i to ona utrzymuje kształt. Dedykowane są dzieciom, powyżej 3 roku życia.
  • basen stelażowy, jest to najdroższa wersja, najbardziej trwała i odporna na zniszczenia. Ten rodzaj basenu wyróżnia się solidną konstrukcją. Jest to idealne rozwiązanie, jeżeli z basenu chce korzystać cała rodzina, nie tylko dzieci.

Baseny ogrodowe dla dzieci

Na co zwrócić uwagę przy wyborze basenu dla dzieci?

Stojąc przed wyborem odpowiedniego basenu dla swojego dziecka, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

  • materiał – każdy rodzaj basenu wykonany jest z innego materiału, baseny dmuchane wykonane są z materiału gumowe, który jest mało odporny, baseny rozporowe powstały z miękkich materiałów, kolei baseny stelażowe wyróżniają się solidnością, wykonane są z włókien polipropylenowych, które są wzmocnione stelażem.
  • wielkość – zawsze ją musimy dopasować do wieku dziecka, które ma korzystać z basenu oraz do ilości użytkowników. W przypadku basenu dmuchanego, zazwyczaj na opakowaniu znajdziemy informację z przedziałem wiekowym. W przypadku basenów rozporowych możemy wybrać taki, który ma wymiary ok. 240x80cm, lub największą wersję, czyli 6 metrów. Podobnie jest z basenami stelażowymi.
  • bezpieczeństwo – zawsze dziecko korzystające z basenu musi być pod opieką rodzica. W przypadku, gdy rodzice zdecydują się na zakup basenu rozporowego lub stelażowego, powinni pilnować, żeby maluch nie miał możliwości samodzielnego korzystania z basenu.

Przeczytaj też: http://www.lancuchludzi.pl/banki-mydlane-swietna-forma-zabawy-na-swiezym-powietrzu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here