środa, marzec 22, 2023

Rodzaje reklamy zewnętrznej, czyli nośniki reklamowe

0
Rodzaje reklamy zewnętrznej

Reklama jest integralną częścią działań promocyjnych. Nie da się ukryć, że dziś istnieje wiele sposobów na skuteczne wypromowanie swojej marki, produktu czy usługi. Jednak jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest wciąż reklama zewnętrzna. Przyciągające wzrok i kolorowe banery, plakaty czy billboardy zachęcają przechodniów do zapoznania się z ofertą i jeszcze bardziej skłaniają do zakupu prezentowanego produktu lub skorzystania z danej usługi.

Pudełka pięciowarstwowe – czyli jak wysyłać ciężkie przedmioty

0
Pudełka pięciowartwowe

Kartony pięciowarstwowe doskonale sprawdzą się podczas wysyłki ciężkich i dużych przedmiotów. Ich konstrukcja jest wytrzymalsza od opakowań z tektury 3- warstwowej. To popularne i cenione rozwiązanie w sprzedaży wysyłkowej.

Charakterystyka pudełek pięciowarstwowych

W produktach tych zastosowano aż pięć warstw tektury, którym zawdzięczają one swoją wyjątkową wytrzymałość. Kartony 5- warstwowe charakteryzują się odpornością na uszkodzenia mechaniczne, nie grozi im więc rozdarcie w czasie transportu. Właśnie dlatego nadają się do wysyłki ciężkich i dużych towarów, które dotrą do odbiorców w nienaruszonym stanie.

Co ważne, im większa gramatura i „grubość”tektury, tym większa wytrzymałość na obciążenia oraz izolacja od czynników zewnętrznych. Warto też podkreślić, że kartony wykonane z 5 warstw są łatwe do złożenia i dostępne w wielu wymiarach, które można bez trudu dopasować do rozmiarów wysyłanych przedmiotów. W sprzedaży znajdują się też duże kartony z przeznaczeniem na palety.

Kartony pięciowarstwowe – zastosowanie

Jeśli chcemy wysłać towar o dużej wadze, wówczas kartony z 3 warstw tektury mogą okazać się niewystarczające. Pomimo tego, że są dosyć wytrzymałe i trwałe, to jednak mogą nie stanowić odpowiedniej ochrony dla wielkogabarytowych i ciężkich przesyłek. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest postawienie na pudełka pięciowartwowe. To dobry wybór w przypadku takich przedmiotów jak np.:

 • części zamienne pojazdów,
 • sprzęty AGD i RTV (np. telewizory, laptopy, monitory, ekspresy, mikrofalówki ),
 • książki,
 • zastawy stołowe,
 • delikatne ozdoby i dzieła sztuki,
 • sprzęty do treningów siłowych,
 • lampy,
 • mniejsze meble.

Co ważne, można z nich skorzystać także przy wysyłce na europalecie, co jest ich niewątpliwą zaletą. To pudełka o wszechstronnym zastosowaniu, które ochronią przed zniszczeniem ciężkie, duże, jak i mniejsze i delikatne przedmioty.

Dlaczego warto wybrać pudełka z tektury pięciowarstwowej?

Tektura składająca się z 5 warstw używana jest zwłaszcza przy produkcji wielkogabarytowych opakowań zbiorczych. Kartony 5-warstwowe idealnie sprawdzą się do przechowywania oraz transportowania cięższych towarów. Ponadto zapewniają one dobrą amortyzację i ochronę dla lżejszych, lecz podatnych na uszkodzenia towarów.

Dzięki zastosowaniu takiej tektury można uniknąć stresujących sytuacji jak na przykład dotarcie do klienta potłuczonego zamówienia. Co ważne, kartony pięciowartwowe mają dosyć małą masę, co obniża koszty transportu. Trzeba też dodać, że nadają się do wielokrotnego użytku.

Złe zabezpieczenie ciężkiej przesyłki może skutkować jej zniszczeniem i poniesieniem przez firmę strat. Aby uniknąć takich sytuacji, warto sięgnąć po wytrzymałe kartony z 5 warstw tektury.

Fulfillment – najważniejsze korzyści dla sklepów internetowych

0
Fulfillment

Zarządzanie zaopatrzeniem i ogólnie rozumianą logistyką to jedno z najbardziej absorbujących zadań, jakie musi zrealizować właściciel sklepu internetowego. Składanie zamówień, dostawa towarów, analizowanie stanów magazynowych i pakowanie wraz z wysyłką zajmują mnóstwo czasu. A gdyby obowiązki te — w ramach outsourcingu — przenieść na barki podmiotów trzecich?

Fulfillment — czym jest?

Mówiąc krótko: fulfillment to obsługa dostaw i zwrotów, która jest realizowana na rzecz sprzedawców przez podmioty trzecie. Zwykle świadczy się ją na rzecz małych i średnich sklepów internetowych, dzięki czemu ich właściciele mogą skupić się na promocji marki, wyszukiwaniu nowych rynków i wielu innych, analogicznych działaniach. Pojęcie fulfillmentu jest bardzo szerokie i nie ogranicza się jedynie do obsługi zamówień i pakowania przesyłek. Wręcz przeciwnie — świadczenie może też obejmować uruchomienie strony WWW sklepu, a także integrację modułu odpowiedzialnego za kontrolę stanów magazynowych. Podmiot, na rzecz którego realizowana jest ta usługa, może skalować swoją działalność, gdyż nie jest niczym ograniczony.

Obsługa podmiotów e-commerce – kto może skorzystać?

Usługa fulfillment jest skierowana zwłaszcza do tych podmiotów gospodarczych, które potrzebują realnego wsparcia w obrębie logistyki i zarządzania zaopatrzeniem. Czasem istniejące kanały to tzw. wąskie gardła, których przepustowość można rozszerzyć wyłącznie poprzez przeniesienie części obowiązków na barki podmiotów trzecich. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, ale też szybko rozwinąć firmę. Przedsiębiorca może dzięki niemu skorzystać z pomocy fachowców, którzy skupią się na obsłudze zamówień, zwrotów, a także pakowaniu wysyłek. W ten sposób redukuje się koszty prowadzenia działalności i jednocześnie zyskuje się zupełnie nowe perspektywy (o przestrzeni nie wspominając).

Usługi fulfillment — najważniejsze korzyści dla e-sklepów

Przedsiębiorca decydujący się na obsługę logistyczną realizowana np. przez 3LP u zyskuje szereg korzyści, które dadzą mu realną przewagę nad konkurencją:

 1. Konwersja kosztów stałych w zmienne. Obsługa e-commerce pozwala przenieść część wydatków z obszarów kosztów o stałym poziomie, w obszar kosztów dostosowanych do aktualnych potrzeb klienta. Mówiąc wprost — ceny za usługi fulfillment są elastyczne i dopasowane do potrzeb zleceniodawcy.
 2. Dostosowanie do potrzeb rynkowych. Działalność handlowa w Sieci charakteryzuje się dość zróżnicowanym natężeniem. Okres świąteczny, noworoczny, czy też słynny, listopadowy Black Friday, to czas, gdy sprzedaż wzrasta skokowo. Fulfillment dla ecommerce to odpowiedź na okresowo zwiększone zapotrzebowanie na konkretne dobra.

Reasumując, przekierowanie obsługi logistyczno-sprzedażowej na podmioty zewnętrzne to inwestycja w swoją firmę.

Wzory CV

0
wzór CV

Poszukiwanie pracy najlepiej rozpocząć od stworzenia dobrego CV. Curriculum Vitae to najważniejszy dokument jakim będziemy posługiwać się w procesie rekrutacji. Dobrze skonstruowane CV musi być z jednej strony czytelne, przejrzyste i logiczne, a z drugiej musi się wyróżniać i pokazywać nasze indywidualne cechy. Stworzenie dobrego CV jest nie lada wyzwaniem. Można to oczywiście zrobić pracując na prostym edytorze tekstu i używając jego podstawowych funkcji, jednak może się to okazać niewystarczające.

Jak stworzyć idealne CV?

W internecie można, na różnych stronach, znaleźć darmowe wzory CV. Dzięki nim osoby, które nie mają pomysłu, albo wystarczających umiejętności, aby samemu stworzyć CV, mogą skorzystać z gotowych projektów. Sam wzór CV to jednak zbyt mało. Aby stworzyć rzeczywiście interesujący i ciekawy dokument rekrutacyjny musimy zachować pewne zasady. Pierwszą rzeczą jest zastanowienie się na jakie stanowisko będziemy składać aplikację. W różnych branżach wymagane są inne umiejętności i doświadczenie, ale również inaczej spogląda się na CV. Inne trzeba zrobić szukając pracy w branży reklamowej, inne do administracji, a jeszcze inne do pracy w przemyśle. Jeśli już na tym etapie kręci nam się w głowie i nie wiemy co i jak zrobić, to najlepiej zajrzeć na www.aplikuj.pl/CV/wzory-cv/. Na tej stronie można znaleźć nie tylko ciekawe i oryginalne wzory CV, ale przede wszystkim sporo przydatnych informacji na temat jak je najlepiej przygotować.

Przeczytaj też: http://di.com.pl/wzory-cv-dostosowane-do-branzy-sprawdz-co-powinny-zawierac-65246

Wzór CV

Na www.aplikuj.pl mamy wręcz gotowy przewodnik do tworzenia dobrego CV. Zaczynamy od umieszczenia podstawowych i najważniejszych informacji o kandydacie. Są to oczywiście dane osobowe i kontaktowe. Dopiero później będziemy wpisywać konkretne wykształcenie, doświadczenie zawodowe, czy trochę informacji o naszych zainteresowaniach i pasjach. Układ tych informacji jest opcjonalny. Najczęściej chronologiczny, jednak spotyka się również CV tworzone w układzie funkcjonalnym. Wtedy opisujemy nasze wykształcenie doświadczenie zawodowe wiążąc je z nabytymi kompetencji i umiejętnościami zawodowymi.

Wybierając układ CV pamiętajmy aby zachowane były podstawowe zasady dotyczące przejrzystości i funkcjonalności dokumentu, oraz żeby tworzył on spójną całość. Dopiero kiedy te elementy są dobrze ułożone i skonstruowane pomyślmy o nadaniu naszym dokumentom nieco indywidualnego charakteru i rozpoznawalności spośród innych osób takich papierów. Tworząc swoje CV pamiętajmy też, żeby dostosowane było do współczesnych wymogów prawa. Bardzo ważne jest umieszczenie odpowiedniej klauzuli RODO na samym końcu.

Zastosowanie technologii RFID

0
Zastosowanie technologii RFID

Współczesne przedsiębiorstwo potrzebuje nowoczesnych i niezawodnych rozwiązań, które zapewnią sprawną i szybką identyfikację obiektów przy pomocy fal radiowych. Technologia RFID znajdzie swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy efektywna praca.

Wydajne urządzenia RFID

Czytnik RFID to bez wątpienia jedno z najczęściej używanych urządzeń stosowanych w centrach logistycznych, produkcji czy handlu. Wyposażony w nowoczesną technologię przepływu danych przy pomocy fal radiowych działa na różnych pasmach częstotliwości począwszy od niskiego przez wysokie aż do ultra wysokiego.

Warto zaznaczyć, że technologia ta pozwala zarejestrować produkt bez wyjmowania go z półki, dzięki czemu przyśpiesza pracę. Dodatkowym atutem RFID jest możliwość odczytania produktu z dużych odległości bez konieczności liczenia całej partii produktów jak w przypadku technologi kodów kreskowych.

Zastosowanie i zalety nowoczesnej technologi

Niezależnie od tego, czy jesteśmy na początku budowania marki, czy działamy prężnie na rynku od wielu lat, powinniśmy postawić na rozwój poprzez zastosowanie najnowszej technologi. Czytnik RFID stosowany w branży hotelarskiej pozwoli skrócić czas inwentaryzacji obiektu nawet do dwóch godzin, a pracownicy będą mogli skupić się na innych zadaniach, co pozwoli zwiększyć wydajność ich pracy i zaoszczędzić pieniądze firmy. Hotel stosujący technologię RFID będzie miał pełną kontrolę nad swoim majątkiem, ponieważ chipami możemy oznakować wszystkie elementy wyposażenia, począwszy od tekstyliów przez odzież roboczą aż po meble i sprzęt AGD.

RFID znajdzie swoje zastosowanie również w szpitalach, gdzie przepływ informacji oraz zarządzanie zasobami ludzki jest najbardziej pożądane, aby zapewnić jak najlepszą pracę danego oddziału. Jak wiemy, sprzęt medyczny szpitalu nie ma stałego miejsca i niekiedy lekarze, aby wykonać badanie, muszą szukać aparatury rozmieszczonej na dużych powierzchniach. Szpital przy pomocy czytnika RFID z łatwością może namierzyć lokalizację przyrządu, dzięki czemu skróci czas udzielenia pomocy. Opaski na nadgarstek dla pacjenta zawierające tag RFID zwiększą bezpieczeństwo chorych, a także pozwolą personelowi śledzić ich aktualną lokalizację i reagować, jeżeli osoba niepożądana wchodzi w strefy dla niej niedostępne.

Każde przedsiębiorstwo, które chce skrócić czas wykonywania inwentaryzacji lub mieć pod kontrolą swoich pracowników powinno zastosować czytniki RFID. Można w ten sposób ograniczyć straty wynikające z kradzieży lub uszkodzeń mienia. W przypadku placówek medycznych technologia ta umożliwia dokładniejsze ewidencjonowanie zasobów szpitala.

Jaki koszyk chcielibyście sobie teraz zakupić?

0
Jaki koszyk chcielibyście sobie teraz zakupić

Jeśli i ty właśnie teraz masz w planach zakupienie dla siebie możliwie jak najlepszego i przede wszystkim jak najbardziej trwałego koszyka to być może już od jakiegoś czasu rozglądasz się za takim po krajowym rynku.

I niewykluczone że masz już na oku niejeden jednak nie jesteś do końca przekonanym o tym czy warto i czy w ogóle trzeba go nabyć. W związku z tym my już teraz chcemy polecić tobie według nas pewien naprawdę znakomity i to pod każdym możliwym względem koszyk. Czy już jednak wiesz gdzie go można kupić? Czy znasz już firmę a konkretnie pewien znakomity sklep gdzie go zawsze nabędziesz? Jeżeli jednak jeszcze nie to my proponujemy tobie żebyś nie czekał ani chwili dłużej lecz od razu po przeczytaniu tych słów skierował swoje kroki do pewnej znakomitej firmy. Link do jej strony internetowej masz podany poniżej. To właśnie tutaj zawsze kiedy tylko będziesz chciał zakupisz dla siebie być może nawet niejeden znakomity koszyk.

Co powiesz na zakupy nowoczesnego koszyka?

Z pewnością i ty zawsze chciałbyś mieć w swoim domu a już tym bardziej w swojej firmie przedmioty jak najbardziej nowoczesne. I tej nowoczesności wymagasz na pewno także od tak banalnego przedmiotu jakim jest koszyk. Czy wiesz już jednak gdzie go możesz kupić? Czy znasz już możliwie jak najlepsza firmę która tobie go sprzeda? Jeżeli jeszcze nie to my polecamy tobie ta do której strony internetowej link masz podany poniżej. W tym miejscu zawsze zakupisz dla siebie wspomniany produkt. I będziesz z tego rozwiązania jak najbardziej zadowolonym i to w pełnym znaczeniu tego słowa. O czym przekonasz się niebawem systematycznie użytkując wspomniany przedmiot. Jak zatem widzisz nie powinieneś się ani chwili dłużej wahać ani też zbędnie ociągać lecz już teraz w tym bardzo dobrym sklepie zakupić dla siebie też wyśmienity koszyk curver. Ten przedmiot może nie jest imponujący ale przecież bardzo praktyczny. I na pewno przez wiele lat będzie także i tobie bardzo dobrze służył.

Co możesz osiągnąć dzięki skutecznemu email marketingowi?

0
Co możesz osiągnąć dzięki skutecznemu email marketingowi

E-mail marketing to jedna z promocji firmy, którego skuteczność jest ogromna. Maile reklamowe to rodzaj marketingu bezpośredniego, w tym przypadku po prostu zamiast tradycyjnych skrzynek pocztowych wykorzystuje się internetowe skrzynki e-mail i takim sposobem trafia się prosto do potencjalnego klienta.

Jakie są korzyści z marketingu tego typu?

Zacznijmy od tego, że obecne każdy użytkownik internetu jest w posiadaniu skrzynki e-mail. Personalny adres e-mail jest konieczny do rejestracji na różnych portalach internetowych, także w social mediach. Co więcej – większość internautów odwiedza swoją skrzynkę codziennie. Z tego wynika, że Twoja firma szybko może znaleźć stałych odbiorców, którzy z zainteresowaniem będą śledzić przysyłany im newsletter reklamowy. Warto dla osób, które zasubskrybują newsletter Twojej firmy, dać rabat na zakupy bądź usługę. Zachęci to innych do subskrypcji. Efekty takiego marketingu są widoczne i mierzalne. Po pierwsze – możesz sprawdzić, czy wysyłane e-maile są otwierane przez użytkowników. A następnie – czy dany Internauta kliknął w podesłany link, czy wprowadził produkty do koszyka i wykonał transakcję lub odwrotnie – porzucił koszyk.

Jak skutecznie prowadzić e-mail marketing?

Dzięki temu, że nie ma jednego określonego rodzaju e-mail marketingu możesz wybrać jego różne ścieżki, wśród których wymienia się przede wszystkim:

– newsletter,
– autorespondery,
– katalogi sprzedażowe.

Największą popularnością cieszy się jednak newsletter, ze względu na absolutny brak ograniczeń. Można przysyłać subskrybentom zarówno newsy związane z firmą, jak też informacje o promocjach czy kupony rabatowe. Autorespondery stosuje się zazwyczaj wówczas, gdy chcemy przekazać klientom większą treść podzieloną na mniejsze części – na przykład poradnik czy e-book. Automatyczne ustawienie wysyłki wiadomości pozwoli na dostarczenie klientom e-maili w regularnym odstępie czasu. Katalogi sprzedażowe zaś są nastawione na przedstawienie konkretnej grupy produktów i ich zadaniem jest wzbudzenie jak najlepszej sprzedaży.

Warto zdecydować się na e-mail marketing ze względu na to, że prowadzenie go może przynieść firmie korzyści. Zaczynając od budowania długoterminowej relacji z klientami, którzy dokonali już wcześniej zakupu i istnieje duże prawdopodobieństwo, że dokonają go ponownie, jeśli tylko będą na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami czy nowinkami produktowymi, jakie oferujemy. Kończąc na pozyskiwaniu nowych klientów, którzy będą zachęcani przez liczne rabaty do skorzystania z oferty sklepi. Dlatego właśnie warto prowadzić profesjonalne działania marketingu bezpośredniego.

Fotele dla pracowników biurowych — na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

0
Fotele dla pracowników biurowych

Spędzasz wiele godzin przy biurku i szukasz wygodnego fotela? A może chcesz zadbać o warunki pracy osób zatrudnionych w twojej firmie? Wybór mebli biurowych ma ogromne znaczenie dla zdrowia człowieka czy też jakości wykonywanych przez niego obowiązków. Z tego powodu warto zadbać o odpowiedni fotel. Sprawdź, o czym należy pamiętać podczas poszukiwań idealnego modelu do twojego biura.

Ergonomia

Jedną z najważniejszych cech mebli biurowych powinna być ergonomia, czyli dopasowanie do potrzeb człowieka. W przypadku fotela oznacza to przykładowo odpowiednio wyprofilowane oparcie, które powinno chronić odcinek lędźwiowy przed nadmiernymi przeciążeniami. Ponadto ważny jest także zagłówek, które z kolei jest odpowiedzialny za wsparcie odcinka szyjnego kręgosłupa. Ergonomiczny fotel biurowy ma po prostu umożliwić pracę w prawidłowej i wygodnej pozycji. Taki model może złagodzić skutki długich godzin spędzonych przed monitorem i zapobiec poważnym problem zdrowotnym. Ważne są też różnego rodzaju udogodnienia.

Regulacja

Wygodny i ergonomiczny fotel powinien umożliwiać regulację poszczególnych części. W ten sposób można dopasować mebel do własnych preferencji. Niemal standardem jest opcja ustawienia wysokości siedziska. Ponadto w wielu modelach można dostosować głębokość siedziska poprzez regulację odległości od oparcia, uwzględniając wzrost i sylwetkę. Ważna jest także możliwość regulacji kąta pochylenia oparcia. Często można spotkać się ze specjalnymi blokadami, które zapewniają zachowanie konkretnej pozycji oparcia. Przydatne mogą okazać się też funkcje regulacji podłokietników i zagłówka.

Design

Na jakość pracy może wpływać również design fotela biurowego. Wykonywanie obowiązków może być znacznie przyjemniejsze, jeśli wybrany model odpowiada poczuciu estetyki czy też pasuje do pozostałych elementów wyposażenia. W ofercie sklepu online ActiveShop można liczyć na szeroki wybór kolorów i stylów wygodnych foteli biurowych. Ponadto podczas zakupów warto pamiętać o tym, żeby wygląd mebli odpowiadał charakterowi firmy, czyli np. był ekskluzywny czy też nowoczesny. Dotyczy to zwłaszcza biur, które są odwiedzane przez klientów i partnerów biznesowych.

Jakość

Zakup fotela biurowego często oznacza niemały wydatek. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na jakość wybranego modelu. Solidny produkt z wysokogatunkowych surowców posłuży znacznie dłużej niż wersja z przeciętnej klasy materiałów. Co więcej, starannie wykonany fotel może długo zachować estetyczny wygląd. Może zatem okazać się, że nieznacznie droższy model będzie wymagał wymiany np. dopiero po kilku latach, a nie np. po roku intensywnego użytkowania.

Cena

Przedsiębiorczość w dużej mierze polega na podejmowaniu trafnych decyzji zakupowych. Choć dobrej jakości fotel jest zazwyczaj droższy niż mniej solidne modele, to jednocześnie nie należy za niego przepłacać. Warto przyjrzeć się dokładnie ofertom poszczególnych marek i wybrać produkt zapewniający najlepszy stosunek jakości do ceny, zamiast płacić po prostu za logo znanej firmy.

Jak zabrać się za zmianę pracy na lepszą?

0
praca

Każdy chciałby pracować na stanowisku, które rzeczywiście przynosi mu sporo radości i dzięki któremu każdy dzień jest rzeczywiście niezwykły i pełen przygód. Dlatego pewnie sami zastanawiamy się, co będzie dla nas odpowiednie i na co powinniśmy się zdecydować, by wspaniale spędzać czas i by nie nudzić się w pracy, jaką musimy każdego dnia wykonywać. W takim razie może postawimy na coś takiego jak to, jak znaleźć dobrą pracę w Białymstoku. Tak, przydałby nam się poradnik, który nam wiele na ten temat powie i pokieruje dokładnie w tym, jak się za to wszystko zabrać, by naprawdę rewelacyjnie spędzać czas i co zrobić, by zarobek nam się podobał. Na początek pewnie chętnie dowiemy się, jakie są obecnie oferty pracy w Białymstoku i czy znajdziemy wśród nich to, czego sami potrzebujemy dla siebie dzisiaj. Dzięki temu będziemy o wiele bardziej zadowoleni i skorzystamy z tego, co jest dostępne.

Jakich komponentów do instalacji teleinformatycznych i telefonicznych nie może zabraknąć w nowopowstałym budynku mieszkalno-usługowym?

0
kable

We współczesnym budownictwie liczy się nie tylko zapewnienie przyszłym lokatorom wygodnych warunków do mieszkania, ale także efektywność wykorzystania nieruchomości. Dlatego, szczególnie w miastach, powstają budynki o przeznaczeniu mieszkalno-usługowym. W takim przypadku, zazwyczaj dolna część nieruchomości posiada charakter komercyjny. Inwestor powinien zatem zadbać o to, aby cała infrastruktura budynku była dopasowana do potrzeb zwykłych mieszkańców, jak i przedsiębiorców. Ważną rolę pełnią komponenty sieci teleinformatycznych, telefonicznych i światłowodowych.

Okablowanie

Gdy budynek uzyskuje status stanu surowego zamkniętego, przychodzi czas na montaż odpowiedniego okablowania. Zadaniem dewelopera jest takie rozmieszczenie kabli, aby nieruchomość była zarówno bezpieczna, jak i użyteczna. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje kabli, które gwarantują wysoką przydatność budynku dla wszystkich lokatorów. Jeśli inwestorowi zależy na dobrej renomie swojej działalności, warto zakupić dobrej jakości okablowanie. Szeroki wybór produktów proponuje sklep internetowy, którego oferta dostępna jest pod adresem https://unotel.pl/.

W asortymencie sprzedawcy znaleźć można, między innymi:

 • kable UTP, w tym: 5e, 6, 6a, 7-7a,
 • kable FTP,
 • kable wieloparowe,
 • kable zewnętrzne,
 • kable typu linka,
 • kable światłowodowe.

W zależności od rodzaju konkretnej instalacji, w opcji są kable dedykowane do montażu w pionie lub w poziomie. Katalog produktów obejmuje także wyroby, które można zastosować w obiektach objętych uregulowaniami odnośnie reakcji wyrobów budowlanych na oddziaływanie ognia. Trzeba podkreślić, że sprzedawca bardzo dokładnie opisuje konkretne produkty, dzięki czemu można z łatwością wybrać te pozycje produktowe, które są dopasowane do konkretnych potrzeb budynku i jego przyszłych mieszkańców oraz użytkowników.

Szafy rack i akcesoria do szaf rack

Kolejnym ważnym elementem instalacji nowoczesnego budynku mieszkalno-usługowego są szafy rack. Stanowią one pewien rodzaj obudowy dla instalacji elektronicznych i są oparte na konstrukcji stelażowej. Producenci tego typu wyposażenia proponują szafy rack w wersji stojącej lub wiszącej. W grę wchodzą także różne gabaryty szaf. W zależności od potrzeby, można zamówić zarówno wysoką i wąską szafę, jak również szafę szerszą, ale jednocześnie niższą. Co ciekawe, w sprzedaży dostępne są także szafy rack ze szklanymi drzwiczkami.

Jeśli chodzi o akcesoria do szaf rack, to Unotel.pl proponuje, między innymi: listwy zasilające, panele wentylacyjne, półki rack, organizery kabli, podstawy do szaf rack, zestawy kółek do szaf, profile pionowe, termostaty na szynę, elementy mocujące.

Gniazda i wtyki

Do prawidłowego działania instalacji telefonicznych i teleinformatycznych potrzebne są także takie drobne akcesoria jak gniazda. Godne uwagi są artykuły, które gwarantują szybki i bezproblemowy montaż, np. gniazda firmy Q-LANTEC. Moduły keystone posiadają uniwersalne mocowanie. Dzięki temu można je wykorzystać w panelach krosowych, puszkach podłogowych i natynkowych.

Z kolei jeśli chodzi o wtyki, to dużą popularnością cieszą się produkty marki Alantec. Zapewniają skuteczne połączenie kabli z gniazdami, są łatwe w instalacji, a temperatura ich pracy mieści się w zakresie od -40 do + 60°C.

ZOBACZ TEŻ