poniedziałek, Styczeń 18, 2021

Czy papier ma sens? Nowoczesne środki przekazu marketingowego

0
Czy papier ma sens? Nowoczesne środki przekazu marketingowego

Mówi się, że jeśli nie ma cię w Internecie, nie istniejesz. Nie do końca jest to prawda, bo z pewnością widzieliście malutkie zakłady rzemieślnicze czy osiedlowe cukierenki, które działają nieprzerwanie od wielu lat, a nie mają potężnych zasięgów w mediach społecznościowych. To tylko dowód na to, że nie samym Internetem człowiek żyje i warto od czasu do czasu zainwestować w reklamę wychodzącą poza ekran smartfona czy matrycę monitora!

Lean Manufacturing z ERP: podstawy dla użytkowników

0
Lean Manufacturing z ERP: podstawy dla użytkowników

Lean Manufacturing (czasami określane jako „Just-In-Time„, JIT) to system zarządzania produkcją, który znany jest od dziesięcioleci. Jednak gdy w latach osiemdziesiątych pojawiły się systemy oprogramowania ERP, wczesne próby integracji JIT z ERP zwykle kończyły się brakiem zgodności między oryginalnymi, ale nieco hierarchicznymi koncepcjami opartymi o ERP, a bardzo elastycznym podejściem oferowanym przez doktrynę JIT w zarządzaniu łańcuchem dostaw.

W związku z tym, z punktu widzenia biznesowego, przez pewien czas oba systemy ewoluowały, wzajemnie się wykluczając. Jednak z biegiem lat potrzeba integracji JIT z ERP nabrała większego znaczenia, co ostatecznie przyczyniło się do rozwoju kilku zintegrowanych metodologii, a także wykorzystania powiązanych i zgodnych z ERP zestawów narzędzi, w tym Six Sigma, Agile, DevOps, Kaizen, Kubernetes i Mesosphere, nie wspominając już o Chef, Puppet i innych.

Interesujące jest to, że każda z tych metodologii, a także stworzonych dzięki nich produktów nadal reprezentuje pierwotne cele biznesowe JIT również dzisiaj, w taki sam sposób, jak miało to miejsce w przeszłości. Wystarczy wspomnieć o:

  • minimalizacja odpadów,
  • zmniejszaniu zapasów według aktualnych możliwości,
  • optymalizacji tempa produkcji,
  • reagowaniu na zapotrzebowanie rynku,
  • odpowiadaniu na potrzeby klienta,
  • zaufaniu do dostawców,
  • ciągłym doskonaleniu

ERP i Lean Manufacturing dzisiaj

Przeprowadzenie zmian i ciągłe doskonalenie są często trudniejsze niż niektórym się wydaje. Metodologie takie jak JIT i Total Productive Maintenance (TPM) wymagają zmian w sposobie myślenia i przepływie pracy w całej organizacji, które naprawdę sprawdzają, jak zwinna jest twoja organizacja – mówi Bryan Christiansen, dyrektor generalny Limble CMMS.

Obecnie cele ERP i JIT są ze sobą w pełni zgodne, co znajduje zastosowanie zwłaszcza w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw.

Z pewnym opóźnieniem to przekonanie staje się coraz bardziej akceptowalne przez znaczące firmy badające rynek, np. Boston’s AMR Research. – Przez 25 lat wielu ludzi wierzyło, że Lean i ERP są zasadniczo niezgodne – uważa wiceprezes tej firmy, Jim Shepherd. – Jednak w rzeczywistości nigdzie nie są one tak niekompatybilne, jak niektórzy sądzą. Termin Lean Manufacturing nie ma mistycznego znaczenia, które czyni go niezgodnym ze standardami ERP – mówi Shepherd, który zaraz jednak dodaje: – użytkownicy ERP muszą być odpowiednio wykształceni i wyszkoleni, aby zrozumieć podstawy Lean Manufacturing. Ważne, aby wiedzieć, że koncepcje Lean Manufacturing mogą być realizowane bez produkcji ERP (lub innych typów systemów technologicznych), tak jak ERP można wdrożyć bez Leanu.

Historia nieporozumień

Z drugiej strony, nieporozumieniem jest też przekonanie, że Lean i technologia ERP wzajemnie się wykluczają. Tylko dlatego, że każdy z nich może być używany w zastępstwie drugiego, nie oznacza, że nie mogą współgrać razem. W rzeczywistości coraz większa liczba pakietów oprogramowania ERP średniej klasy jest kierowana specjalnie do użytkowników Lean, a producenci uważają, że ich systemy umożliwiają postępowanie według wzorców Lean.

Przykładowo, QAD Inc. promuje Lean od ponad 20 lat, co czyni go jednym z pierwszych dostawców oprogramowania dla przedsiębiorstw, które umożliwiają współużytkowanie Leanu i ERP.

– Producenci mają ogromną potrzebę zwiększenia skuteczności i wydajności. Muszą maksymalizować efektywność pracowników i ilość surowców, aby móc utrzymać odpowiednie marże i jakość. Kiedyś można było zrobić wszystko w oparciu o wizualne wskazówki i karty Kanban – mówi Phil Friedman z QAD. – Jednakże teraz świat jest inny, co najbardziej widać w globalnych łańcuchach dostaw. Prawda jest taka, że potrzebujesz dziś systemu ERP – dodaje.

Święta – co kupić naszym mamom?

0
Święta - co kupić naszym mamom?

Może już teraz warto wybrać prezent dla mamy z okazji zbliżających się tak naprawdę wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia? Należy zwrócić uwagę między innymi na czynnik, że sporo osób tak robi. Dlaczego? Nie chcą wszystkiego zostawiać na ostatni moment. Przy okazji to szansa, by zaoszczędzić trochę pieniędzy, bo tuż przed Bożym Narodzeniem ceny są rzecz jasna relatywnie większe…

Co jednak wybrać? Na co się zdecydować? Tego typu pytania kłębią się w głowach wielu osób. Warto przed analizowaniem tego właśnie konkretnego tematu zdecydować się na przeczytanie artykułu ze strony internetowej https://eleosklep.pl/Potrzebny-idealny-prezent-na-swieta-Bozego-Narodzenia-dla-mamy-Sprawdz-tych-5-propozycji-blog-pol-1600439412.html. Na co zatem rzeczywiście można się zdecydować? Co ogólnie będzie tutaj odpowiednim wyborem? Coraz więcej osób stawia właśnie w ramach tej konkretnej sytuacji na uchwyt samochodowy do smartfonu. Twoja mama idzie z duchem czasu? Ogólnie chętnie korzysta z nowoczesnych gadżetów? Posiada smartfona, który ułatwia jej wykonywanie wielu codziennych czynności? W takiej sytuacji bez wątpienia prezent dla mamy tego typu będzie znakomitym rozwiązaniem… W porządnym sklepie swobodnie możesz zdecydować się na rozmaite elementy tego konkretnego typu. Mogą być one swobodnie dopasowane do indywidualnych preferencji. Między innymi pod względem gabarytów oraz tak samo kolorystyki.

Okazuje się, że można kupić także inny prezent dla mamy. Co jednak będzie dobrym wyborem? Postanowiliśmy napisać dla was artykuł zawierający szereg najbardziej popularnych opcji. W tym gronie na pewno znajduje się także smartband. Jest to nowoczesne urządzenie. Nie tylko modne i eleganckie. Rzecz jasna kwestie wizualne mają tutaj pod wieloma względami spore znaczenie. Dodatkowo prezent dla mamy tego typu pomaga lepiej zadbać o własne zdrowie. Między innymi monitoruje chociażby w czasie treningów rozmaite funkcje życiowe. W tym gronie jest na pewno puls. Tak samo, jak liczba przebytych kroków itp. Dobrej jakości smartband pozwala także o wiele lepiej zadbać po prostu o stan naszego zdrowia pod względem snu. Jeśli zatem chcesz, by Twoja mama była o wiele zdrowsza, to postaw na to właśnie konkretne rozwiązanie… Co jeszcze jest ważne? Na pewno taka sprawa, że można zdecydować się na rozmaite akcesoria do makijażu oraz tak samo do dbania o urodę. Na pewno taki podarunek spotka się ze sporym uznaniem…

Co jeszcze można kupić z okazji Świąt Bożego Narodzenia, które zasadniczo są już za mniej więcej dwa miesiące? Na pewno swobodnie można zdecydować się na porządne akcesoria do uprawiania fitness. Twoja mama wspominała o tym, że od Nowego Roku chciałaby mocno zadbać o własne zdrowie i tym samym także o swoją sylwetkę? Ludzie często mają takie właśnie postanowienia noworoczne. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób stawia właśnie na prezent dla mamy tego typu. Jest on bardzo przydatny i potrafi naprawdę zmotywować do działania. Co jeszcze można wziąć pod swoją uwagę wybierając prezent dla mamy z okazji Bożego Narodzenia? Ciekawym rozwiązaniem jest na pewno organizer. Trzeba zwrócić uwagę między innymi na taki czynnik, że dobrej jakości produkty tego typu pozwalają na to, by codzienne sprawy były znacznie lepiej uporządkowane niż miało to miejsce we wcześniejszym okresie… Nic zatem dziwnego, że tego typu przedmioty są ogólnie często kupowane. Warto do tego wszystkiego dodać, że nowoczesny organizer jest elegancki i stanowi piękny atrybut każdej kobiety.

Kolorowy czy przezroczysty case na telefon?

0
Kolorowy czy przezroczysty case na telefon

Praktycznie każdy nowy smartfon dostępny jest w kilku kolorach. Niektóre z nich cieszą się większą popularnością konsumentów, inne mniejszą. Urządzenia w mniej chodliwych barwach z czasem tanieją, co jest doskonałą zachętą do ich zakupu. Zamawiając smartfon w kolorze, który się nam nie podoba, zawsze możemy ubrać go w barwione etui, w ten sposób maskując jego oryginalny wygląd. Kolorowy case na telefon nie tylko odmieni estetykę urządzenia, ale i zabezpieczy je przed szeregiem zagrożeń.

Zalety kolorowych pokrowców

Podstawową funkcją każdego etui do telefonu jest ochrona urządzenia przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi, zabrudzeniami, amortyzacja wstrząsów i uderzeń, a niekiedy również poprawa wygody i pewności chwytu, co przekłada się na większy komfort obsługi smartfona. W przypadku kolorowych wersji pokrowców ich dodatkowym atutem jest również możliwość modyfikacji wyglądu urządzenia. Wystarczy ubrać telefon w kolorowy, zdobiony oryginalnym motywem graficznym lub uzupełniony humorystycznym napisem case na telefon, by w diametralny sposób odmienić estetykę urządzenia i nadać mu bardziej wyrazisty charakter. W sprzedaży znajdziemy wiele wersji kolorystycznych pokrowców. Możemy również zamówić nakładkę zdobioną oryginalnym motywem graficznym, a nawet przygotować model zadrukowany wybraną przez siebie fotografią. Etui na zamówienie nie jest znacząco droższe od klasycznego pokrowca, a zapewnia możliwość głębokiej personalizacji każdego smartfona.

Zalety pokrowców transparentnych

Użytkownik, który nie chce zbyt mocno ingerować w oryginalny wygląd telefonu, powinien zdecydować się na pokrowiec transparentny. Przezroczysty case na telefon pełni taką samą funkcję ochronną, jak każdy inny model elastycznego etui, ale nie zasłania oryginalnej obudowy. Wielu producentów telefonów oferuje tego typu pokrowce wraz z urządzeniem, zachęcając do ich użytkowania w celu zminimalizowania ryzyka szybkiego porysowania oryginalnej obudowy. Transparentne etui na smartfon chroni cenny sprzęt przed zabrudzeniami i rysami. Zwykle zapewnia również dość dobrą amortyzację, a dzięki antypoślizgowym właściwościom tworzywa, z jakiego najczęściej się je produkuje, poprawia jakość i pewność chwytu.

Gdy oryginalny kolor obudowy smartfona nie odpowiada Twoim gustom, możesz go w prosty sposób zmienić, ubierając urządzenie w dopasowany pokrowiec w ulubionym kolorze, ewentualnie zdobiony kolorowym nadrukiem czy napisem. Jeśli jednak nie chcesz modyfikować oryginalnego wyglądu urządzenia, a jedynie zależy Ci na jego zabezpieczeniu przed uszkodzeniami, przezroczysty case do telefonu będzie lepszym wyborem.

Opinie w google są bardzo ważne

0
Opinie w google są bardzo ważne

Eksperci nie mają żadnych wątpliwości. Na pewno opinie w google to taki temat, który musi zostać zatem potraktowany poważnie, jeśli dana firma chce z sukcesami funkcjonować w danej branży. Jak działają w tej materii specjaliści z prawdziwego zdarzenia, których głównym zadaniem jest dbanie o odpowiednie recenzje?

Nie brakuje osób mających własne firmy oraz przedsiębiorstwa, którzy decydują się po prostu na odpowiednich specjalistów od tego zadania (można ich znaleźć na przykład na stronie internetowej https://good-opinion.pl/). Wszak opinie w google to bardzo istotna kwestia. Obecnie bardzo dużo osób z całego świata korzysta z wyszukiwarki Google. Nie brakuje ludzi, którzy na podstawie recenzji decydują się (albo i nie) na konkretne produkty, usługi itp. Trzeba zatem na pewno zadbać o to, by opinie w google wizytówce były odpowiednie. Jak to dokładnie wygląda pod względem danych liczbowych? Zdecydowana większość osób chce kooperować z podmiotami, które mogą pochwalić się minimum dobrymi recenzjami. Ogólnie kształtuje się to w następujący sposób. Na brak popularności na pewno nie mogą narzekać firmy, które posiadają średnią ocenę na poziomie od 4.20 do 4.50. W związku z powyższym nie trzeba stricte posiadać samych dobrych notowań, by po prostu zapewnić sobie odpowiedniej jakości obroty w przeciągu każdego kolejnego miesiąca roku kalendarzowego. Inna kwestia jest taka, ze same pozytywne opinie (dodatkowo w relatywnie małej ilości) wyglądają na nieco podejrzane, prawda? To tak wygląda, jakby szefowie, pracownicy i ich rodziny napisały sobie po prostu swoje recenzje. Najgorzej sprawa wygląda wtedy, kiedy średnia ocen spada poniżej 4.00. Rozmaite statystyki pokazują bowiem, że wtedy tak naprawdę nie można w ogóle liczyć na duże zainteresowanie konkretnym podmiotem. To oczywiście przekłada się na mniejsze obroty….

Nic zatem dziwnego, że ludzie decydują się na pomoc fachowców od tego właśnie konkretnego tematu. Czym cechują się takie firmy? Na stronie internetowej https://good-opinion.pl/opinie-google-wszystko-co-musisz-o-nich-wiedziec/ można dowiedzieć się więcej faktów na temat takich właśnie podmiotów. Okazuje się, że te przedsiębiorstwa mają bardzo wykwalifikowany personel. Trzeba wyraźnie podkreślić, że te osoby posiadają wszystkie najważniejsze właściwości po swojej stronie. Mają między innymi dużo wiedzy teoretycznej i praktycznej. Na dodatek regularnie poprawiają swoje kwalifikacje w związku z tym tematem. O czym jeszcze nie można zapominać? Na pewno o takim czynniku, że fachowcy wiedzą, jak prężnie działać w tym obszarze. Doskonale wiedzą, co robić, by na przykład zatroszczyć się o odpowiednie, średnie notowania. Tak, aby nie spadły poniżej poziomu 4.20 lub co gorsze, by nie spadły poniżej poziomu 4.00. Co robią specjaliści z negatywnymi komentarzami? Z niektórymi autorami bezpośrednio się kontaktują. Chcą bowiem, żeby dokładnie zrozumieć, co było wystawieniem tej negatywnej recenzji. Inna sprawa jest taka, że czasami negatywne komentarze są pisane po prostu przez hejterów. Z takimi trudno się dogadać, to jasne. Fachowcy mają jednak swoje sposoby w tym względzie.

W końcu obowiązuje regulamin dotyczący tego właśnie konkretnego tematu. Trzeba podkreślić, że coraz więcej osób decyduje się po prostu na skorzystanie z pomocy fachowców, którzy bardzo dobrze znają się właśnie na tych konkretnych sprawach. Należy zauważyć, że dzięki temu rozmaite opinie (napisane niezgodnie z regulaminem – spam, reklama, obrażanie itp.) mogą być wyeliminowane. To zaś rzecz jasna wpływa na ogólne średnie notowania konkretnego podmiotu.

Bezpieczna przesyłka w branży e-commerce

0
Bezpieczna przesyłka w branży e-commerce

Sprzedaż towarów na odległość wiąże się z ryzykiem uszkodzenia zakupionego przez klienta produktu w trakcie transportu. Za powstałe w ten sposób uszkodzenia w większości przypadków – zgodnie z obowiązującymi przepisami – będzie odpowiadał sprzedawca. Dlatego wchodząc do branży e-commerce, warto pamiętać o wyborze właściwych opakowań. Dzięki nim można uniknąć przykrych konsekwencji. Szeroki wybór opakowań pozwala właściwe zabezpieczać paczki na czas transportu. Kluczowe pozostaje dostosowanie rodzaju opakowania do konkretnego produktu. Pod uwagę należy wziąć między innymi jego kształt, wielkość, wagę oraz podatność na uszkodzenia na skutek działania takich czynników jak niskie i wysokie temperatury, drgania, wstrząsy, wilgoć itp.

Czy panele słoneczne wystarczą?

0
Czy panele słoneczne wystarczą

Popularne panele PV, czyli panele fotowoltaiczne to dziś coraz częściej stosowane rozwiązanie w polskich domach i obraz, który często zobaczyć można za oknem. Panele takie stosuje się tym chętniej, że łatwo można uzyskać do nich dopłaty, a tym samym znacznie zmniejszyć koszt instalacji. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie o ty, czy to wystarczy?

Kwarantanna domowa – aplikacja w telefonie

0
kwarantanna

Każda osoba poddana obowiązkowej kwarantannie w związku z panującą obecnie epidemią koronawirusa musi przestrzegać wyznaczonych zasad oraz skorzystać ze specjalnej aplikacji „Kwarantanna domowa”. Osoby znajdujące się na kwarantannie mają obowiązek zainstalować taką aplikację na swoich smartfonach. Dzięki niej służby sanitarno-epidemiologiczne są w stanie szybko sprawdzić, co dane osoby robią na 14 dniowym „odizolowaniu”. Kwarantanna taka jest obowiązkowa przez 14 dni, dotyczy osób zdrowych, które miały jednak kontakt z chorymi bądź przebywały w kraju objętym epidemią koronawirusa.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/kwarantanna-domowa/

Kwarantanna domowa – aplikacja na telefon

Ludzie poddani kwarantannie powinni przekazać urzędnikom numer telefonu kontaktowego oraz adres pobytu kropka dane trafiają wówczas do systemu, a później do aplikacji. W momencie, kiedy dane trafiają do systemu, osoba objęta kwarantanną dostaję sms-a z informacją o obowiązkowym zainstalowaniu i korzystaniu z aplikacji.

Na początku przychodzi na telefon SMS, a później następuje aktywacja. Jest to bowiem najważniejszy moment. Twoje dane znajdują się wówczas w rządowej bazie i dana osoba może rozpocząć korzystanie z aplikacji. Aplikacja aktywuje się po przybyciu na miejsce odbywania kwarantanny. Pobranie aplikacji zależy od oprogramowania znajdującego się na naszym telefonie. Osoby z Androidem pobiorą ją ze sklepu Google Play, natomiast osoby Korzystając ze smartfona iOS znajdą aplikacje na App store. 

Będąc w sklepie, w polu wyszukiwania wpisujemy po prostu nazwę aplikacji. Aplikacja zostaje aktywowana za pomocą numeru telefonu. Konto zostanie zweryfikowane wprowadzenie kodu otrzymanego sms-em. Po aktywacji aplikacji musimy zrobić sobie selfie, będzie ono zdjęciem referencyjnym. Jeżeli zostaliśmy poddani kwarantannie, to w kolejnych dniach zrobimy kolejne zdjęcia portretowe. Aplikacja będzie porównywała je do pierwszego zdjęcia referencyjnego. Fotograficzne zadania będą przychodziło nam formą sms-ową o różnych porach dnia. 

Na zrobienie zdjęcia będziemy mieli 20 minut. Jeżeli bowiem nie wykonamy takiego zdjęcia, wtedy odwiedzi nas patrol. Policjanci sprawdzam wówczas czy przestrzegane są zasady odbywania kwarantanny. Aplikacja wykorzystuje geolokalizacja oraz system porównywania twarzy. Dodatkowo osoby przebywające na kwarantannie mogą zostać niespodziewanie odwiedzane przez patrol policji. Rządowy służbie przypominają, aby będąc na kwarantannie pilnować naładowania telefonu oraz nie wyciszać dźwięku i powiadomień.

Zobacz też: http://aortamag.pl/zwolnienie-dyscyplinarne/

Za co odpowiada system ERP?

0
Za co odpowiada system ERP

Za odpowiednie planowanie zasobów w przedsiębiorstwach odpowiada system ERP. Obecnie termin ten związany jest przede wszystkim z systemami komputerowymi, które mają na celu wspomagać zarządzanie procesami planowania i wspierać procesy produkcyjne.

Radca prawny w firmie – pytania i odpowiedzi

0
Radca prawny w firmie - pytania i odpowiedzi

Dzisiaj coraz więcej osób stawia na posiadanie własnej firmy. Zalety pracowania dla siebie są oczywiste. Warto jednak wiedzieć, że mając własną firmę, dobrze jest także zainwestować w usługi radcy prawnego. Jak go znaleźć? Czemu jest to tak istotne? Jakie są zalety posiadania radcy prawnego w firmie? Czym w ogóle się on zajmuje?

ZOBACZ TEŻ