poniedziałek, Kwiecień 22, 2019

Aplikacja internetowa a aplikacja mobilna – czym się różnią?

0
Aplikacja internetowa a aplikacja mobilna - czym się różnią?

Istnieje powszechne przekonanie, że aplikacja internetowa i aplikacja mobilna to jedno i to samo, jednak w rzeczywistości są one bardzo różne. Obie aplikacje różnią się od siebie pod względem opracowywania, wdrażania i doświadczeń dla użytkownika. Poniżej kilka zdań o różnicach między aplikacją internetową a aplikacją mobilną.

Aplikacje internetowe a strony internetowe

Przegląd rozbieżności między aplikacjami należy rozpocząć od rozróżnienia między aplikacjami internetowymi a stronami www. Podstawowa różnica to charakter nadany obu narzędziom. Aplikacje webowe mają dostarczać pewne funkcjonalności tzn. użytkownik może wpisywać dane i przesyłać informacje, dlatego mają one charakter interaktywny. Strony internetowa, dzięki przeglądaniu na niej treści, grafik i video, ma charakter informacyjny, odwiedzający nie może wykonywać żadnych innych działań poza przechodzeniem na kolejne sekcje czy podstrony.

Aplikacje mobilne a aplikacje internetowe

Gdy wiadomo już czym jest aplikacja internetowa można przejść do głównego tematu artykułu. Aplikacje mobilne tworzone są pod konkretne oprogramowania jak iOS czy Android na tablety i smartfony, a pobierać je można za pośrednictwem sklepów internetowych. Aplikacje internetowe dostępne są poprzez przeglądarki i dopasowują się do dowolnego urządzenia, na którym je przeglądamy, ale nie trzeba ich pobierać ani instalować. Ze względu na swój responsywny charakter obie aplikacje są ze sobą mylnie łączone.

Różne sposoby budowania aplikacji

Stworzenie aplikacji mobilnej jest droższe niż internetowej ze względu na specyfikację platform, na których aplikacje mają działać, dlatego programiści dopasowują język programowania do środowiska działania apki. W przypadku iOS budowa odbędzie się przy użyciu Objective-C lub Swift, dla Androida AndroidStudio i Eclipse IDE. Samo uruchomienie aplikacji to nie wszystko, należy pamiętać o jej rozwoju i konserwacji, do czego z pewnością potrzebni będą wykwalifikowani specjaliści. Aplikacja internetowa najczęściej kreowana jest przy użyciu JavaScirpt, CSS i HTML5 i w przeciwieństwie do aplikacji mobilnych nie posiada standardowego zestawu do tworzenia oprogramowania. Webdeveloperzy mają jednak dostęp do szablonów, które ułatwiają proces tworzenia, a samo przygotowywanie aplikacji webowej jest znacznie prostsze i szybsze niż mobilnej.

Różnorodność funkcji

Aplikacje mobilne działają szybciej niż webowe i posiadają więcej możliwości, łatwiej jest dopasować spersonalizowaną obsługę, dzięki ustawieniom preferencji na początku. W aplikacjach mobilnych możesz wykorzystać wszelkie atrybuty smartfona czy tabletu jak np. kamera czy dostęp do zdjęć. Co najważniejsze – aplikacja mobilna może pracować w trybie offline, a także daje gwarancję bezpieczeństwa, ponieważ musi zostać zatwierdzona przez sklep, aby mogła być tam dostępna dla użytkowników. Aplikacja internetowa jest łatwiejsza podczas tworzenia, nie trzeba jej instalować, a koszty utrzymania są niższe niż w przypadku aplikacji mobilnej.

Różnice między aplikacjami są zasadnicze, dlatego warto dokładnie przemyśleć wdrożenie narzędzia i wybranie takiego, które najbardziej odpowiada swoją funkcjonalnością.

Szukasz więcej podobnych tematów sprawdź serwis Responsywnie

Tanie Laptopy – jak wybierać?

0
Tanie Laptopy - jak wybierać?

W ostatnim czasie laptopy stały się powszechniej używanymi akcesoriami, aniżeli komputery stacjonarne. Ich zaletą jest poręczność. Laptopa można z łatwością przenieść z jednego miejsca na drugie, dlatego jest to idealny wynalazek dla osób, które sporo czasu spędzają w ruchu. Przy okazji tanie laptopy wymagają pobierania znacznie mniejszej ilości prądu, dzięki czemu można zaoszczędzić na płaconych przez siebie rachunkach.

Można pracować na nich bez używania baterii. Tanie Laptopy są też świetnym narzędziem dla studentów, czy też osób pracujących na uczelniach wyższych. Można je bez problemu podłączyć do rzutnika, czy telewizora, a co za tym idzie, idealnie nadają się do prezentacji. Ponadto laptopy mają większe możliwości na kompatybilność z nowoczesnymi technologiami. Z drugiej jednak strony laptopy mają też wady – np. podatność na psucie się, a także trudność przy ich naprawie.

O ile przy komputerze stacjonarnym można osobno wymieniać poszczególne części, o tyle w przypadku laptopa trzeba oddać go całego do serwisu. Jednocześnie parametry laptopów, jeśli chodzi o procesor, czy karty graficzną są słabsze niż w przypadku komputerów PC, dzięki czemu gracze mogą mieć problemu z delektowaniem się konkretną rozrywką. Niezbyt komfortowy jest także brak mobilnej myszy. Trzeba zainwestować w wysokiej jakości touchpad, który zapewni wygodę. Dlatego wybór najwyższej jakości laptopa i analiza dokładna wszystkich elementów jest niezwykle istotna.

Porównywanie tanich laptopów

Globalizacja i postęp technologiczny sprawiły, że kolejni producenci mają możliwości na zwiększanie atrakcyjności swojego sklepu. Wybieranie laptopa uznanej marki nie tylko dodaje prestiżu, ale daje pewność, że produkt będzie wysokiej jakości, jak również długotrwały i funkcjonalny. Największe sklepy internetowe mają bogatą ofertę, którą systematycznie starają się wzbogacać o kolejne akcesoria.

Na stronach pojawiają się także takie narzędzia, jak porównywarki laptopów, które dają klientowi możliwości na analizę sprzętu pod kątem różnych parametrów. To, co zwraca uwagę osób chcących posiąść wartościowy agregat komputerowy, jest m.in. pamięć RAM, dysk, procesor, matryca, czy też elementy zewnętrzne, takie jak głośniki, mikrofony, kamera, czy czytnik kart SD. Warto popatrzeć także na technologie, takie jak np. dostęp do Wi-Fi, czy Bluetooth.

Bardzo ważną kwestią jest czas, jaki wytrzymuje bateria bez konieczności ładowania. Ponadto, wśród parametrów, na które zwracana jest uwaga, znajdują się także języki klawiatury, czy też system operacyjny. Posiadanie najbardziej aktualnych pozycji na rynku jest kluczem do tego, aby pracować na komputerze swobodnie i móc przystosować, jak największą liczbę aplikacji do swoich potrzeb.

Tanie laptopy poleasingowe

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się laptopy poleasingowe. Pozwalają one znacznie zaoszczędzić, co jest sporą zaletą przy konieczności stosowania cięć budżetowych, ale jednocześnie dostarczają wysokiej jakości oraz innowacyjnych technologii. Jako urządzenia poleasingowe traktuje się te, które zostały odkupione od dużych firm.

Leasing jest atrakcyjną formą kredytowania, dlatego właśnie wiele firm decyduje się na zakup takich komputerów. To pozwala na wymianę laptopa na lepszego i bardziej funkcjonalnego po kilku latach, gdy uda się już uzbierać wystarczające fundusze. Taki sprzęt działa i wygląda praktycznie jak nowy. Ślady jego użytkowania są niewielkie i najczęściej jest objęty gwarancją producenta. Oczywiście należy liczyć się z tym, że sprzęt może nie mieć najważniejszych i najnowszych podzespołów, ale i tak będzie wypadał bardzo okazale.

Jednak koszty, które się oszczędza na zakupie, są bardzo istotne i różnica w cenie jest zdecydowanie widoczna. Jednak laptop poleasingowy to nie tylko rozwiązanie dla firm. Jest to bardzo dobre urządzenie dla domu. Profesjonalny sklep internetowy umożliwia nabycie laptopa na raty z jednoczesną wysyłką gratis. Klient może dzięki temu odebrać paczkę ze swoim zakupem od kuriera i przy nim podpisuje stosowną umowę.

Jak wybrać dobry system ERP? Wypróbuj WAPRO!

0
Jak wybrać dobry system ERP? Wypróbuj WAPRO!

Systemy informatyczne ERP na dobre wprowadziły się do świata biznesu. To programy, które wspierają zarządzanie przedsiębiorstwem w wielu różnych obszarach. Jak wybrać dobry system ERP? Jakie korzyści wynikają z wdrożenia w firmie WAPRO ERP?

Drukarnia wielkoformatowa

0
Drukarnia wielkoformatowa

Drukarnia wielkoformatowa to miejsce, gdzie można zamówić wydruki w dowolnych wymiarach. Zarówno ponadwymiarowe jak i niestandardowe wymiary można zamówić w drukarni. Zwykle problem nastręcza rozmiar powyżej formatu A 3 lub rozmiary wymykające się standardowym. Warto wybrać specjalistyczną firmę, która specjalizuje się w tej formie wydruków.

Drukarnia wielkoformatowa oferuje wydruki na różnego rodzaju materiałach: papierze o różnej formie i gramaturze, folii, płótnie i innych. Można wykonać dowolną fototapetę, plakat, siatkę, baner czy rolety. Wiele drukarni wielkoformatowych proponuje wykonanie szyldów oraz tablic czy tabliczek. Motyw wydruku może być zlecony przez zamawiającego, wykonany według standardowych projektów lub dopasowana indywidualnie do potrzeb i oczekiwań. Nawet najbardziej wymagający klient dostanie to, czego oczekuje dzięki współpracy z fachową obsługą.

Współpraca drukarni wielkoformatowych łączy się firmami poligraficzno-reklamowymi, projektowymi, architektami wnętrz oraz dekoratorami. Warto skorzystać z ich usług, by wykonać najlepszy produkt dla swoich potrzeb. Dzięki współpracy z szeroką branżą może zaoferować produkty urozmaicone i dostosowane do każdego. Wykwalifikowana kadra projektantów dostosuje każdy tekst czy obraz do preferowanej wielkości zamówionego wydruku.

Oferowane produkty w drukarni wielkoformatowej są najwyższej jakości. Często drukarnie wielkoformatowe wykonują zamówienia produktów dedykowane do umieszczenia na zewnątrz. Z tego powodu materiały muszą być jak najbardziej trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne (np. opady deszczu, śniegu, słońce, wiatr). Konieczne jest więc wzmocnienie tak, by wytrzymałość produktu była na długi czas w niezmienionej formie. Rodzaj druku jest dostosowany do rodzaju treści (tekst, grafika itp.), celu oraz materiału, na którym zostaje umieszczony. Kolory są żywe i utrzymują się przez długi czas, gwarantowany przez zakład produkcyjny. Zapewnia to niezmienioną formę przez cały czas korzystania z produktu.

Wózek widłowy – wszystkie rodzaje

0
Wózek widłowy – wszystkie rodzaje

Wózki widłowe to nieodłączny element krajobrazu magazynów i centrów dystrybucyjnych. Wózki widłowe, czyli wózki jezdniowe podnośnikowe, każdego dnia wykonują prace rozładunkowe w wielu magazynach, fabrykach i portach na świecie. Czytaj dalej i sprawdź, jakie są rodzaje wózków.

Reklamuj się w Google AdWords

0

Prowadzisz firmę, której produkty lub usługi można zamówić przez internet, a nie korzystasz jeszcze z reklamy Google AdWords? To fatalnie! Rezygnujesz z szansy na pozyskanie nowych klientów oraz na zyskanie rozgłosu w sieci. Pamiętaj, że gdy użytkownik jest zdecydowany na zakup danego przedmiotu, najczęściej korzysta z wyszukiwarki po to, aby znaleźć i porównać oferty różnych firm. Dzięki AdWords potencjalny klient ma szansę trafić do Twojej strony! Dowiedź się, dlaczego warto wykorzystać tę formę promocji.

Marketing wirusowy – zarażaj swoją reklamą

0

W dniu 16 grudnia 1998 r. Iconocast przyznał nagrodę za hasło marketingu internetowego o terminie „marketing wirusowy”, ale co to naprawdę znaczy?

Co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz agencję SEO

0

Dobra strona internetowa to dziś podstawa sukcesu wielu firm – bez odpowiedniej widoczności w sieci dotarcie do grona klientów docelowych staje się nie tylko trudne, ale często wręcz niemożliwe. Potrzebę inwestowania w obecność własnej marki w sieci widzą dziś nie tylko właściciele sklepów internetowych, ale też bardziej tradycyjni gracze na rynku.

Dlaczego logo Apple jest nadgryzione?

0

Logo Apple – jeden z najbardziej rozpoznawalnych wzorów na świecie, ikona i znak dzisiejszych czasów. Czy zastanawialiście się kiedyś, jaka jest historia powstania nadgryzionego jabłka? Postaramy się Wam przybliżyć temat powstania logo Apple, wyjaśnić dlaczego jest nadgryzione.

Wdrożenia Magento – dobry krok dla rozwoju witryny e-commerce

0

Jeśli chodzi o platformy typu open source, specjalnie wykorzystywane do tworzenia sklepów e-commerce to wdrożenia Magento są zdecydowanie wśród liderów. Jest to najbardziej elastyczna platforma, stąd nikogo nie powinno dziwić, iż naprawdę wiele dużych marek korzysta z jej możliwości, aby rozwinąć swoją działalność. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, iż Magento jest obecnie najpotężniejszą platformą do tworzenia stron internetowych e-commerce.

Dlaczego warto zdecydować się na wdrożenie Magento?

Jeśli chcesz skonfigurować biznes e-commerce, oznacza to, że musisz zarządzać wieloma modułami równocześnie. Utworzenie sklepu e-commerce nie jest takie proste, jeśli nie posiadasz odpowiedniej podstawy – platformy, która to umożliwi. W dzisiejszym świecie właściciele firm szukają najlepszych platform dla rozwoju swoich witryn e-commerce, a wdrożenie Magento wydaje się najlepszym rozwiązaniem, które potrafi spełnić wszystkie ich potrzeby.

Korzyści z Magento dla rozwoju witryny e-commerce

Jeśli nadal masz wątpliwości czy postawić właśnie na wdrożenie Magento – powinieneś wiedzieć dlaczego ten wybór zyskał tak dużą popularność. Najlepiej to zrozumieć patrząc uważniej na kilka najważniejszych zalet wdrożenia Magento.

Darmowe rozwiązanie

Magento to platforma opensource, a więc ma wiele funkcji, które są całkowicie bezpłatne. Jest to duża i szybko rozwijająca się technologia. Deweloperzy lubią też Magento ze względu na jego wyjątkowość i tysiące rozszerzeń.

Zalety dla SEO

Magento ma unikalny moduł – „Magento SEO” – dzięki któremu witryna e-commerce postawiona na tej platformie jest lepiej zoptymalizowana, szczególnie jeśli chodzi o:

  • treści,
  • ruch na stronie,

Wszystko to jest efektywnie zarządzane przez wdrożenie Magento SEO.

Środowisko przyjazne programistom

Programiści Magento uważają, że dodawanie stron i aktualizacja treści na stronie jest łatwa i przyjazna. Łączenie i nawigacja stron są również bardzo proste w Magento, co również przekłada się na fakt, iż te funkcje oszczędzają znaczną ilość czasu.

Niekończące się możliwości

Magento pozwala na zarządzanie wieloma sklepami: dzięki temu prowadzenie i zarządzanie biznesem online 24 h przez 7 dni w tygodniu stało się bezstresowe. Zanim pojawiło się Magento zarządzanie wieloma sklepami z jednego panelu administracyjnego było niewygodne. Teraz, dzięki tej platformie, każdy sklep może zostać skonfigurowany w jednym panelu administracyjnym z własnym unikalnym katalogiem produktów.

Chyba na ten moment już nikt nie powinien mieć wątpliwości co do tego, iż wdrożenie Magento to dobry krok w kierunku rozwoju witryny e-commerce.

ZOBACZ TEŻ